Billboard ze zdjęciem Tadeusza Rydzyka i napisem “wziął 94 mln zł dotacji!” wywołał oburzenie ojca dyrektora. Redemptorysta zasugerował, że związek z całą akcją mogą mieć masoni. Jak zauważył Onet związane z duchownym media opublikowały wzór donosu do prokuratury, a wieloletni poseł PiS Andrzej Jaworski mówi już wprost, że chodzi o “likwidację ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka” m.in. za sprzeciw wobec eutanazji i gender.

Ruchome billboardy Platformy Obywatelskiej jeżdżą po całej Polsce i przedstawiają różne osoby utożsamiane z PiS, głównie wytykając im gigantyczne premie, jakie wzięły za swoją pracę. O toruńskim banerze jest jednak najgłośniej, bo rozsierdził Rodzinę Radia Maryja, oskarżając znanego redemptorystę o przygarnięcie 94 mln zł dotacji, jakie miały mu przyznać rząd i związane z nim instytucje odkąd do władzy doszło PiS.

W odpowiedzi Andrzej Jaworski, który jest przewodniczącym utworzonej przez redemptorystów Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II i jednocześnie działaczem PiS z Pomorza, wezwał sympatyków Rydzyka do wysyłania skarg do Prokuratury Generalnej. Natychmiast zrobiła to toruńska parlamentarzystka PiS Anna Sobecka, w przeszłości spikerka Radia Maryja. Napisała do Zbigniewa Ziobry, że powinien teraz ścigać PO z urzędu.

Reklamy

Z kolei Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu założonej przez siebie gazecie “Nasz Dziennik”, w którym powiedział, że platforma prowadzi akcję, która ma na celu okłamanie Polaków, że on i jego współbracia rzekomo żyją w luksusach. Na internetowej stronie Radia Maryja ukazała się pełna wersja tej rozmowy. Duchowny wymienił, kogo obwinia za tę sytuację. Na liście znalazły się “Gazeta Wyborcza”, “Nowości”, media związane z TVN, gazety z Niemiec, Kanady i USA oraz Donald Tusk i szeroko pojęta “strona liberalno-lewicowa”.

Zacytowano też Andrzej Jaworskiego, który powiedział, że “to kłamstwo (…) ma doprowadzić do eliminacji ojca dyrektora z przestrzeni publicznej i przeszkodzić w realizacji jego misji” i dodał, że “to nie jest przypadek, że pierwszym etapem ma być likwidacja Tadeusza Rydzyka. Ten świetnie zorganizowany atak jest odwetem za to, że ojciec dyrektor bardzo mocno broni i szerzy wartości katolickie, umacnia patriotyzm, ochronę życia, sprzeciwia się eutanazji, gender oraz bardzo mocno mówi o zdrowej rodzinie.”

W mediach związanych z Ojcem Rydzykiem zamieszczono wzory pisma, jakie osoby oburzone billboardem mogą wypełnić i wysłać do prokuratury.

Źródło: Onet

Poprzedni artykułPanika w PiS. Będzie kupowanie posłów?
Następny artykuł“Przyjmujemy tylko dobrowolne datki” – Caritas reaguje na decyzję prezesa PiS