Kazimierz Płotkowski był przewodniczącym zarządu Regionu Śląskiego partii Polska Razem Zjednoczona Prawica napisał na Twitterze taki komentarz, że w sieci zawrzało. O sprawie pisze portal naTemat, który poprosił posła o komentarz.

“Żydzi to nie ludzie, to zwierzęta – napisał Płotkowski, a internauci oniemieli. Tymi słowami członek partii Polska Razem Zjednoczona Prawica skomentował artykuł wPolityce.pl dotyczący decyzji Muzeum Auschwitz, które postanowiło zlikwidować wystawę poświęconą polskim więźniom policyjnym i zastąpić ją ekspozycją dotyczącą ruchu oporu w obozie. Politykowi nie spodobała się ta decyzja.

https://twitter.com/Uwarzam/status/981629283486531585

Reklamy

“Tam chodziło o artykuł, gdzie nas przyrównano do świń i pokazano, że Polacy świnie okradali Żydów w gettcie. Uważam, że skoro ktoś mnie może nazwać świnią, to ja też mogę. Bardzo denerwuję się, że ktoś mnie obraża i nawet nasze władze nie reagują na to. Jestem dumny z zachowania Żydów, którzy umieją bronić swojego dobrego imienia, a jestem zdziwiony, że nasz rząd, wicepremier Gliński, nie może nas bronić, kiedy nas obrażają, bo ja nie mam pretensji do Żydów, ja mam pretensję do tych, którzy mnie nie lubią tylko dlatego, że jestem Polakiem” – wyjaśniał dziennikarzom portalu naTemat Kazimierz Płotkowski.

Ale internautów to raczej nie przekonało:

https://twitter.com/MojzeszekJanusz/status/981900097482035204

Źródło: NaTemat

Poprzedni artykułWinnicki winny znieważenia
Następny artykułPanika w PiS. Będzie kupowanie posłów?