Spadek popularności PiS. Będzie panika?

Z najnowszego sondażu, który na zlecenie portalu DoRzeczy.pl przeprowadziła pracownia Estymator wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego utraciłaby samodzielną większość w Sejmie. Tak źle jeszcze w tej kadencji z PiS-em nie było.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-5 kwietnia 2018 r., czyli częściowo już po konferencji Jarosława Kaczyńskiego, na której zapowiedział obcięcie pensji politykom. Wynika z niego, że PiS-owi nie udało się powstrzymać negatywnego trendu i partia traci poparcie.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 39,4 proc. badanych. To spadek o 7,4 proc. w stosunku do wcześniejszego badania i oznacza brak stabilnej większości, potrzebnej do samodzielnego rządzenia. Rośnie poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Na ugrupowanie Grzegorza Schetyny zagłosowałoby 28,3 proc. respondentów. To wynik o 2,6 proc. lepszy niż poprzednio notowany.

SLD znalazło się na trzecim miejscu z poparciem rzędu 9,3 proc., co jest wynikiem o 2,5 proc. korzystniejszym w porównaniu do poprzedniego badania. Do Sejmu wszedłby ruch Pawła Kukiza, na który chce głosować 8,9 proc. respondentów oraz PSL. Na ludowców chce głosować 6 proc. respondentów, czyli o niecały procent więcej od wyniku, który partia Władysława Kosiniaka-Kamysza notowała ostatnio.

Źródło: DoRzeczy