[Counter-Box id="1"]

Z sondażu przeprowadzonego dla Rzeczpospolitej wynika, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości spada. Inaczej mówią wyniki badań przeprowadzone dla “Wiadomości” TVP. Wg nich poparcie wyborców nie spadło, a zanotowało wzrost!

Z sondażu Instytutu Badań Pollster dla “Wiadomości” TVP wynika, że z osób deklarujących gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu aż 41 proc. zamierza głosować na PiS, a 23 proc. na PO, 9 proc. na SLD, 8 proc. na Kukiz’15, 7 proc. na Nowoczesną, a 5 proc. na PSL. Jak podano w niedzielnym wydaniu programu, poniżej progu wyborczego znalazły się Partia Wolność (4 proc.) oraz Partia Razem (3 proc.).

Reklamy

Badanie Instytutu Badań Pollster przeprowadzono w dniach 6-7 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1017 mieszkańców Polski.

Przypomnijmy jednak, że według najnowszego sondażu IBRiS dla “Rzeczpospolitej” głos na PiS oddałoby 31,8 proc. badanych, czyli o 10 pkt proc. mniej niż w badaniu przeprowadzonym na zlecenie Wiadomości, a w sondażu Kantar Millward Brown, przeprowadzonego dla TVN24 poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wynosi jedynie 28 proc., czyli o 13 proc. mniej. Jak to się dzieje, że sondaże dla TVP są tak optymistyczne?

Poprzedni artykułCzarne chmury nad Prezydentem. Zaskakujące wyniki sondażu
Następny artykułHejterzy prawicy w ataku. Bo ujawnił nagrody rządu Szydło