Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nagrody wypłacane ministrom zostaną przekazane na Caritas. Opozycja domaga się, by wróciły do budżetu. Politycy partii rządzącej odpowiadają, że jest na to za późno.

“Wpłacanie na cel charytatywny jest działalnością zbożną, ale nie ma nic wspólnego z oddaniem nienależnie pobranych nagród. Te nagrody powinny wrócić do podatników” – powiedział rzecznik PO Jan Grabiec, cytowany przez portal TVN24.pl.

“Z punktu widzenia prawnego nie można zwrócić tych środków do Skarbu Państwa” – twierdzi z kolei w rozmowie z TVN24 poseł PiS Waldemar Buda.

Reklamy

Z kolei poseł PO Krzysztof Brejza opublikował na Twitterze pismo Pawła Szrota, sekretarza stanu w KPRM. Z dokumentu wynika, że nagrody przyznane kierownictwu kancelarii za styczeń 2018 r. zostały w całości zwrócone.

“Nie ma takiej możliwości technicznej już nawet. Ministrowie zapłacili już podatki, wypełnili PIT-y, za chwilę będą składali oświadczenia majątkowe. (…) podatek wpłynął do budżetu” – stwierdził marszałek senatu Stanisław Karczewski, cytowany przez Polsatnews.pl i dodał, że pieniądze z nagród nie mogą “wpłynąć do budżetu, bo nie ma takiej ścieżki. One zostaną przekazane jako darowizna na cele charytatywne i ja się bardzo z tego cieszę”.

Przypominamy, że PITy można składać do końca kwietnia. Także do końca kwietnia można składać korektę zeznań podatkowych.

Źródło: gazeta.pl, polsatnews,pl, tvn24.pl, twitter

Poprzedni artykułSkupieni na hucznych obchodach rocznicy katastrofy niemal zapomnieli o Katyniu
Następny artykułSenator zawieszony w prawach członka partii