Godek atakuje Owsiaka. Porównała go do nazistów.

Jerzy Owsiak zaprosił Kaję Godek, by odwiedziła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zobaczyła, z jakimi problemami na co dzień mierzą się rodzice dzieci urodzonych z wadami genetycznymi. W odpowiedzi… nazwała go nazistą.

Jerzy Owsiak zaprosił Kaję Godek, by przyjechała do fundacji i zapoznała się z historiami rodziców chorych dzieci, którzy nie mają żadnego wsparcia ze strony państwa.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Zapraszam panią na jeden dzień i przeczytanie próśb od rodziców, którzy proszą o pomoc dla swoich dzieci. Dostajemy kilka tysięcy takich próśb z różnymi problemami rodziców, kobiet, które wychowują takie dzieci bez wsparcia państwa. Pani Kaju, proszę do nas przyjechać, pochylić się nad tymi prośbami i pomóc nam podjąć decyzję, komu pomóc, a komu nie. Proszę spędzić z nami osiem godzin i tę decyzję nieudzielenia pomocy uwierzytelnić swoim podpisem. Ludzie często rzucają takie słowa na wiatr, bardzo lekkie” – powiedział w rozmowie z portalem Pomponik Jerzy Owsiak.

Jak zareagowała kaja Godek?

https://twitter.com/GodekKaja/status/983320605419343873

Gazeta.pl przypomina, że akcja T4 to nazwa realizowanego przez III Rzeszę programu, który polegał na „eliminacji życia niewartego życia”. W jego ramach zabijano osoby chore m.in. na schizofrenię, otępienie, pląsawicę Huntingtona, niektóre rodzaje padaczki, osoby niepoczytalne czy przebywające w zakładach opiekuńczych przez ponad 5 lat. Dokładna liczba ofiar tego procederu nie jest znana, gdyż program miał półoficjalny charakter, zaś później został utajniony. Wedle szacunków, w latach 1939-1945 naziści zamordowali około 200 tys. upośledzonych i niepełnosprawnych osób.

Internauci zareagowali natychmiast:

Źródło: Gazeta.pl, Twitter