„Od 1 stycznia 2018 roku do 31 marca zostały wypłacone premie regulaminowe dla 57 osób w łącznej kwocie 309.456,28 zł brutto” – poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To średnio prawie 5,5 tys. zł na osobę.

W ubiegłym tygodniu Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ministrowie przekażą nagrody, które otrzymali w 2017 roku na rzecz Caritas. “Swego czasu, przed wyborami, powiedziałem, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Społeczeństwo najwyraźniej to zapamiętało, stąd ta reakcja na nagrody, oczekiwanie na skromność w życiu publicznym. Wiemy, że jesteśmy dla społeczeństwa i że celem polityki nie jest zarabianie pieniędzy” – powiedział.

W ubiegłym roku, jak podał „Fakt” ministerstwa wydały na nagrody i premie 113,7 mln zł, a najwięcej rozdało Ministerstwo Finansów – 2606 pracowników otrzymało prawie 38,5 mln zł. Więcej wydał tylko rząd PO-PSL w 2008 roku – 122 mln zł. W kolejnych latach wydatki ograniczono – np. w 2012 roku na nagrody wydano „tylko” 40 mln zł.

Reklamy

Ponad tydzień temu dziennikarze Polska the Times zapytali wszystkie resorty, czy w tym roku ich pracownicy otrzymali już premie lub nagrody pieniężne. Odpowiedziało jedynie pięć resortów. Z odpowiedzi wynika, że najhojniejszy jest resort ministra Krzysztofa Jurgiela. 57 pracowników Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych, robotniczych i obsługi, czyli poza korpusem służby cywilnej) otrzymało w tym roku aż 309.456,28 zł brutto.

Źródło: Polska the Times

Poprzedni artykułPrzepisy dotyczące pracowników sezonowych są w rolnictwie nie do przyjęcia.
Następny artykułObywatele RP wyniesieni z Biura Przepustek