W nocy Straż Marszałkowska podjęła decyzję o wyniesieniu okupujących Obywateli RP z sejmowego biura przepustek. “Okupacja została zakończona; akcja naruszała przepisy i w znaczący sposób paraliżowała wstęp na teren parlamentu” – poinformował cytowany przez Fakt dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

W środę po godz. 11 grupa ok. 20 osób związanych z ruchem Obywatele RP rozpoczęła blokadę sejmowego biura przepustek. “Nie godzimy się na selekcję obywateli. Protest skończy się wtedy, kiedy marszałek (Sejmu Marek) Kuchciński cofnie wydany dla nas zakaz wstępu do Sejmu. Żądamy wpuszczenia nas na teren Sejmu i wydania nam przepustek. Mamy takie same prawa, jak każdy inny obywatel tego kraju” – mówili Obywatele RP.

Obywatele RP, rozpoczęli okupację biura przepustek, ponieważ – jak stwierdzili – w lipcu 2016 roku marszałek Kuchciński “wydał rozporządzenie umożliwiające mu odmowę wstępu na teren Sejmu dowolnie wybranym osobom”. “Kilkudziesięciu naszych aktywistów zostało pozbawionych prawa wstępu do Sejmu za demonstrowanie na terenie Sejmu” – powiedział Paweł Kasprzak z Obywateli RP.

Reklamy

Dyrektor CIS powiedział, że “nielegalna okupacja biura przepustek została zakończona”. A “Akcja Obywateli RP, naruszająca przepisy i w znaczący sposób paraliżująca wstęp na teren kompleksu sejmowego, postawiła Kancelarię Sejmu w sytuacji zupełnie jednoznacznej”- oświadczył.

Źródło: fakt

Poprzedni artykułGigantyczne premie dla pracowników Ministerstwa Rolnictwa
Następny artykułNagana dla Szubarczyka za “Je..ł” was pies. Odpowiednia kara?