Emerytura bez podatku. PSL forsuje swój pomysł

Emerytura od której nie trzeba płacić podatku? Taki pomysł ma Polskie Stronnictwo Ludowe. Choć idea przepadła w Sejmie, to jak pisze dziennik Polska the Times teraz zbierane są podpisy pod projektem ustawy w tej sprawie.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku PSL złożyło w Sejmie projekt ustawy, na moc której emerytury nie byłyby opodatkowane. Jednak projekt głosami PiS został odrzucony w pierwszym czytaniu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Nikt nie chciał nawet przekazać go do prac w komisjach sejmowych” – żalił się w niedzielę prezes lubelskich ludowców, Krzysztof Hetman i ogłosił, że jego partia wraca do pomysłu. Jednak w trochę innej formie.

Teraz w Sejmie ma zostać złożony projekt obywatelski. Żeby tak się stało musi go poprzeć 100 tys. osób. PSL już rozpoczął zbieranie podpisów pod projektem ustawy.

“Ponieważ to jest emerytura, od której nie odprowadzano by podatku dochodowego i nie wchodziłaby składka zdrowotna. W ten bardzo prosty sposób można byłoby podnieść Polakom świadczenia emerytalne i rentowe średnio o 25 procent” – mówi o rozwiązaniu Krzysztof Hetman.

Źródło: Polska the Times