[Counter-Box id="1"]

Pielgrzymka do Izraela została zorganizowana przez Urząd ds. spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w połowie marca. Na 65 miejsc 33 zajęli weterani. Koszt pielgrzymki wyniósł blisko 235 tys. zł.

Program pielgrzymki został ustalony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ambasadę RP w Izraelu. Powodem wizyty była rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i rocznica powstania Instytutu Yad Vashem.

Reklamy

Na 65 miejsc dostępnych w samolocie weterani zajęli jedynie 33 – informuje fakt.pl. W pielgrzymce wzięło udział sporo polityków PiS. Uczestniczyli m.in. wicemarszałek Senatu Maria Koc, senator Anna Anders, posłanka Anna Czerwińska czy były wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak.

Łącznie na pokładzie znalazło się 7 polityków, 4 osoby z asysty ceremonialnej, 2 medyków, 5 pracowników Urzędu, 6 księży i historyków oraz 8 przedstawicieli mediów. Koszt delegacji to blisko 235 tys. zł.

Ciekawi nas kto leciał business class? Weterani? Czy młodsza od nich senator Anna Maria Anders, która przypomnijmy: wyznała, że nie lata klasą ekonomiczną ze względu na wiek.

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułPolityk PiS aresztowany. Był radnym.
Następny artykułNieoczekiwana zmiana miejsc. Zawsze z lasu wyrzucała go lewica, a teraz…