Gotowy pozew drukowany w gazecie zrobił swoje. 700 doniesień do prokuratury

Jak informuje Onet członkowie Rodziny Radia Maryja ochoczo skorzystali z gotowego wniosku dołączonego do “Naszego Dziennika”, bo do Prokuratury Krajowej wpłynęło już prawie 700 donosów na PO.

Na początku kwietnia do “Naszego Dziennika” dołączono gotowy wniosek do prokuratury.  W ten sposób gazeta zachęcała do składania donosów na PO za kampanię „Konwój Wstydu”, w której wśród mobilnych billboardów z wizerunkami polityków PiS, które miały uświadomić Polakom ile nagród otrzymali m.in. członkowie rządu Beaty Szydło, znalazł się również o. Rydzyk.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Uprzejmie informuję, że przygotowanie oraz prezentowanie w miejscach publicznych oraz w mediach billboardu, na którym w sposób bezprawny zamieszczono wizerunek Ojca dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja, oraz nieprawdziwe i krzywdzące informacje o treści: „Tadeusz Rydzyk wziął 94 mln zł dotacji. Wstyd. Oddajcie kasę”, może stanowić czyn karalny. Mając na uwadze powyższe, wnoszę o zajęcie się sprawą.” brzmiał tekst gotowego zgłoszenia do prokuratury, które wystarczyło tylko wyciąć z „Naszego Dziennika”.

Teraz okazało się, że prawie 700 zwolenników Radia Maryja wysłało do Prokuratury Krajowej donos na PO, ale donosów może być więcej, bo codziennie przychodzą nowe.

Zazwyczaj pomówienie i znieważenie ścigane są z oskarżenia prywatnego. Jednak w niektórych sytuacjach, gdy za sprawą przemawia ważny interes społeczny, prokuratura może zająć się taką sprawą z urzędu. Na razie śledczy nie podjęli decyzji w tej sprawie.

Źródło: Onet.pl