Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus zaprosiła do Sejmu rehabilitantów, którzy zadeklarowali chęć bezpłatnej pomocy protestującym w parlamencie niepełnosprawnym. Zgody na ich wejście nie wyraził komendant Straży Marszałkowskiej, lecz po nagłośnieniu sprawy przez media, jak informuje Fakt, Kancelaria Sejmu najwyraźniej zmieniła zdanie.

W Sejmie kolejny dzień trwa protest niepełnosprawnych dzieci i rodziców. Poparcia protestującym udzieliła m.in. posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus. I to właśnie ona potwierdziła nam bulwersującą informacje, iż do budynku Sejmu nie zostaną wpuszczenie masażyści i fizjoterapeuci, którzy zaoferowali, całkowicie za darmo, swą pomoc niepełnosprawnym.

Decyzja nie została uzasadniona, dlatego Fakt24 poprosił Centrum Informacyjne Sejmu o jej uzasadnienie, ale do czasu publikacji informacji dziennikarze go nie otrzymali. Po nagłośnieniu sprawy przez media Centrum Informacyjne Sejmu oświadczyło, że jednak trwa ustalanie szczegółów dotyczących wejścia masażystów do parlamentu.

Reklamy

“Codziennie sprawdzamy, w których aspektach moglibyśmy pomóc, tak by obecność w Sejmie upłynęła w odpowiednich warunkach. Aktualnie ustalane są szczegóły dotyczące wejścia masażystów na teren kompleksu sejmowego. Staramy się przygotować odpowiednie warunki, do zaakceptowania przez rodziców, dla przeprowadzenia niezbędnych zabiegów. Liczymy na współpracę w tej sprawie – powiedział dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Grzegrzółka nie odniósł się do opublikowanego przez Scheuring-Wielgus dokumentu, na którym widać odmowę komendanta Straży Marszałkowskiej.

Internauci skomentowali.

 

źródło: Fakt24

Poprzedni artykułBędzie centralizacja i niszczenie samorządności. Bo oni już wiedzą, że przegrali wybory
Następny artykułPonad pół tysiąca darmozjadów? Gigantyczny wzrost stanowisk urzędniczych w Kancelarii Premiera.