Manipulacje TVP Info. Powołują się na apel sprzed 3 lat

TVP Info donosi: rabin Menachem Margolin wezwał kraje UE, by „umożliwiły Żydom noszenie broni”. jak informuje gazeta.pl taki apel rzeczywiście się pojawił, ale… trzy lata temu. Na dodatek w bardzo konkretnym i tragicznym kontekście.

Artykuł pojawił się na stronie TVP Info w sobotę. Publikacja nosi tytuł: „’Żydzi w Europie powinni mieć prawo do noszenia broni’. Rabin apeluje do ministrów UE”. Z tekstu wynika, że do ministrów spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej trafił list Menachema Margolina, dyrektora Rabinicznego Centrum Europejskiego i Europejskiego Związku Żydów.

Reklamy

„Prosimy o zmianę prawa dotyczącego przyznawania licencji na posiadanie broni i umożliwienie wyznaczonym członkom żydowskich społeczności i instytucji posiadanie jej w celu obrony oraz zorganizowanie niezbędnych treningów przygotowujących do udaremniania potencjalnych ataków” – brzmi fragment listu cytowanego przez TVP Info. Autorzy przywołują ponadto wypowiedź Rabina dla „Newsweeka”. Informacja została powtórzona za TVP Info przez niemal wszystkie główne portale informacyjne, a na dodatek o apelu rabina z dziennikarką Radia Maryja rozmawiał poseł PiS Dominik Tarczyński, jakby list został wysłany w tym tygodniu. Tymczasem rabin ze swoim apelem wystąpił trzy lata temu w związku z „ostatnimi atakami w Paryżu”. Konkretnie chodzi o atak terrorystyczny na redakcję tygodnika satyrycznego „Charlie Hebdo”, który miała miejsce 7 stycznia 2015 r.

Czemu TVP Info publikuje to teraz sugerując, że apel to świeża sprawa?

Źródło: gazeta.pl