[Counter-Box id="1"]

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przyłapany przez media powiedział, że “Trzeba nie mieć serca, by niepełnosprawnych tyle trzymać w Sejmie”. Czyżby myślał, że protestujący rodzice zostali przez kogoś uwięzieni w gmachu parlamentu?

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki dość kuriozalnie odniósł się do protestu rodziców niepełnosprawnych dorosłych, którzy od ponad tygodnia okupują sejmowy korytarz. Ich postulaty to zwiększenie renty socjalnej oraz wprowadzenie zasiłku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł.

Reklamy

Tymczasem z wypowiedzi Terleckiego dla TVN24 można zrozumieć, że marszałek myśli, iż protestujący rodzice zostali uwięzieni w Sejmie: “Dziwię się, że można tak bardzo nie mieć serca, żeby niepełnosprawnych tyle trzymać w Sejmie” – powiedział wyraźnie zatroskany.

Ta wypowiedź nie umknęła uwadze internautów.

Cóż… 4 lata temu protest rodziców i opiekunów niepełnosprawnych był słuszny. Teraz, gdy u władzy jest ówczesna opozycja, rządzący nie wiedzą co zrobić i… tak plotą bez zastanowienia. W końcu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Źródło: TVN24

Poprzedni artykułPoseł przypomina prezydentowi o jego powinnościach. Ważny list Pawła Pudłowskiego
Następny artykułPolacy nie chcą zakazów. Kolejna firma znalazła sposób na handel w niedzielę.