[Counter-Box id="1"]

Cztery osoby, przeciwko którym policja wniosła wniosek o ukaranie za zakłócanie porządku podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej w sierpniu 2016 roku, zostały uniewinnione przez krakowski sąd. Cała czwórka miała zakłócać porządek… bijąc w bęben. jak donosi Fakt w sądzie okazało się, że obwinieni bębnili już po zakończeniu obchodów.

Dowodem na korzyść bębniarzy, było nagranie TVP. Wynikało z niego, że obwinieni kontrmanifestanci, zaczęli bić w bębny dopiero po zakończeniu miesięcznicy 10 sierpnia 2016 roku.

Reklamy

“Prawdą jest to, co mówili obwinieni, że mieli zasady i się ich trzymali. Te zasady dotyczyły nieprzeszkadzania modlącym się i przemawiającym na miesięcznicach” – podkreślił sąd w ustnym uzasadnieniu wyroku uznając, że w świetle przedstawionych dowodów nie doszło do zakłócenia legalnego zgromadzania przez drugie legalne zgromadzenie.

Wcześniej sąd wydał na wniosek policji wyroki nakazowe w sprawie obwinionych, skazując wszystkich na kary grzywny, ale czwórka bębniarzy, zamieszkujących w rejonie Krakowa, wniosła sprzeciwy od wyroku nakazowego. Sprawa trafiła do tamtejszego sądu. Wyrok jest nieprawomocny.

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułPromocja Macierewicza?
Następny artykułFrasyniuk uniewinniony. Porażka PiS?