Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił trzy grzywny nałożone w ubiegłym roku na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz za niestawiennictwo przed komisją weryfikacyjną. Jak poinformował ratusz, chodzi o posiedzenia w sprawie nieruchomości przy Chmielnej, Zielnej, Wielkiej i Złotej.

Wydział informacji sądowej WSA poinformował, że sąd wydał trzy sentencje w sprawie zaskarżonych postanowień, na niejawnym posiedzeniu w trybie uproszczonym wczoraj Chodzi o grzywny za nieobecność na posiedzeniach komisji dotyczących nieruchomości przy ul. Chmielnej 50, Zielnej 7/Złotej 17 oraz Wielkiej 6/Złotej 19, którymi komisja zajmowała się w ubiegłym roku.

Reklamy

W połowie kwietnia Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał w mocy wyroki WSA uchylające trzy grzywny, nałożone przez komisję na prezydent Warszawy za niestawiennictwo przed komisją. Hanna Gronkiewicz-Waltz została wówczas ukarana trzykrotnie kwotą trzech tys. zł.

Komisja od początku czerwca ub. r. bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Dotychczas nałożyła na prezydent stolicy łącznie 50 tys. zł grzywien za nieusprawiedliwione niestawiennictwa. Gronkiewicz-Waltz odmawia stawiennictwa przed komisją jako strona postępowań, argumentując, że komisja jest niekonstytucyjna.

Źródło: Onet

Poprzedni artykułWiceszef CBA dorabia na boku
Następny artykułPromocja Macierewicza?