Lista afer PiS

Aktualizowana lista, codziennie nowe afery władzy

Strona główna Opinie Polska spada w rankingu wolności mediów. Jest za Mauritiusem i Fidżi

Polska spada w rankingu wolności mediów. Jest za Mauritiusem i Fidżi

Polska drugi rok z rzędu spada w corocznym rankingu wolności mediów opracowanym przez organizację Reporterzy bez Granic. Znajduje się teraz na 58. miejscu – o cztery pozycje niżej niż w zeszłym roku.

 Reporterzy bez Granic (RSF – Reporters Without Borders), międzynarodowa organizacja pozarządowa monitorująca wolność prasy na całym świecie, tłumaczy obniżającą się pozycję Polski tym, że „wolność prasy jest jedną z głównych ofiar projektu PiS. Media publiczne zostały przekształcone w tubę propagandy rządowej”. W ocenie uwzględniona została m.in. sprawa Tomasza Piątka, pisarza i dziennikarza, któremu groziło więzienie za opisanie powiązań byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z rosyjskimi służbami specjalnymi.

Dla Polski to najgorszy wynik w historii rankingu. Przez ostatnie pięć lat spadliśmy w nim o… 39 pozycji (2014 r. – 19. miejsce, 2015 r. – 18. miejsce, 2016 r. – 47. miejsce, 2017 r. – 54. miejsce, 2018 r. – 58. miejsce). Ranking wolności mediów jest publikowany od 2002 r.
Poprzedni artykułRodzice niepełnosprawnych oburzeni. Rząd dzieli Polaków
Następny artykułPiotrowicz szczerze o wyborcach PiS. Internet w szoku!