[Counter-Box id="1"]

Dwie pomorskie Kurator Oświaty dostały “w nagrodę” 25 tys. złotych. Sprawę ujawniła posłanka Kinga Gajewska z Platformy Obywatelskiej, której na interpelację z pytaniem o nagrody odpowiedział Wojewoda Pomorski.

Kinga Gajewska swoje pytanie zadała 20 kwietnia i po 7 dniach miała odpowiedź. Wynika z niej, że w okresie od 20 października 2017 do 20 kwietnia 2018 pomorska kurator oświaty Monika Kończyk otrzymała 15 tysięcy złotych nagrody, a jej zastępca Małgorzata Bielang 10 tysięcy. W tym samym czasie, jak zwróciła uwagę posłanka, nauczycielom podniesiono pensje o 114-157 złotych. Obie panie kurator zostały tak wynagrodzone za pół roku pracy. jakie było uzasadnienie? “Za zaangażowanie w wykonywaną pracę, sprawne kierowanie i organizowanie pracy w Kuratorium Oświaty oraz wprowadzanie reformy oświaty w województwie pomorskim”. 

Reklamy

Przypomnijmy. Chodzi o tę reformę, w wyniku której siódmoklasiści są przemęczeni, a uczniowie klas II gimnazjum żyją w strachu jak będzie wyglądała ich rekrutacja do liceów.

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułLudowcy prześwietlili polityków PiS. “Przytulili” 11 milionów
Następny artykułProste pytania do Patryka Jakiego. Czy odpowie?