Chwilowo zawieszono wydawanie jednorazowych kart wstępu do sejmu. Sytuacja szczególna?

„Zmiany zasad wstępu na teren kompleksu sejmowego – wprowadzone przez Straż Marszałkowską i Kancelarię Sejmu – mają charakter chwilowy” – to podkreślił w czwartkowej rozmowie z PAP dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

PSL zwróciło się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z petycją o zniesienie zakazu wydawania jednorazowych kart wstępu do Sejmu. „Zawieszenie wydawania jednorazowych kart wstępu do Sejmu utrudni obywatelom udział w pracach zespołów i komisji sejmowych, będzie miało negatywny wpływ na wizerunek polskiego parlamentaryzmu, a także da poczucie budowania przez władze sztucznej bariery wobec obywateli” – napisano w petycji. „Wzywamy pana do podjęcia jak najszybszych działań, mających na celu zniesienie sankcji, stosownych wobec obywateli chcących odwiedzić budynki sejmowe” – dodano.

Reklamy

TYmczasem dyrektor CIS podkreślił w rozmowie z PAP, że zmiany zasad wstępu na teren kompleksu sejmowego – wprowadzone przez Straż Marszałkowską i Kancelarię Sejmu – „mają charakter wyłącznie chwilowy”. Zmiana zasad wstępu na teren kompleksu sejmowego obowiązuje od środy 25 kwietnia. Teraz dostęp do Sejmu jest możliwy dla posiadaczy stałych i okresowych kart wstępu.

Wszystko dlatego, że od 18 kwietnia w Sejmie protestują rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych wraz z podopiecznymi.

Źródło: PAP