Pierwsza Dama odpowiedziała na list rodziców protestujących w Sejmie i odwiedziła ich. W spotkaniu pierwszej damie towarzyszył podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski. Media nie były obecne. Spotkanie “odbyło się w bardzo przyjemniej atmosferze” – powiedziała pierwsza dama dziennikarzom.

“Potrzeby dnia codziennego osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów są przedmiotem troski Pierwszej Damy. Z tego też powodu podczas spotkania Pierwsza Dama rozmawiała z protestującymi o ich problemach i konieczności głębokiej analizy funkcjonujących obecnie rozwiązań wpływających na standard życia osób z niepełnosprawnościami” – napisano w oświadczeniu Kancelarii Prezydenta, w dalszej części dodając, że “Agata Kornhauser-Duda z uwagą wysłuchała protestujących i wyraziła zrozumienie dla ich sytuacji i oczekiwań. Zapewniła przy tym, że wraz z mężem uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami strony rządowej, wspierając realizację postulatów zgłoszonych przez protestujących, licząc na możliwość wypracowania kompromisowego i sprawiedliwego rozwiązania.”

Reklamy

“Pierwsza dama w pierwszym momencie możliwym skorzystała z zaproszenia – powiedział podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski, ale ani on, ani Agata Kornhauser-Duda nie chcieli jednak opowiedzieć na pytania dziennikarzy dotyczące  szczegółów spotkania.

“Pani prezydentowa popiera nasz pierwszy postulat, który mówi o dodatku na życie dla osób niepełnosprawnych, ale szukamy kompromisu. Pani prezydentowa mówi, że porozmawia w tej sprawie z minister Rafalską” – powiedziała po spotkaniu Iwona Hartwich.

Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych protestują w Sejmie wraz z podopiecznymi od 18 kwietnia. Domagają się realizacji dwóch głównych postulatów. Jeden to wprowadzenie dodatku “na życie” dla osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 złotych miesięcznie. Drugi postulat to zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

Źródło: Onet.pl

Poprzedni artykułChwilowo zawieszono wydawanie jednorazowych kart wstępu do sejmu. Sytuacja szczególna?
Następny artykułSpadek oglądalności TVP. Polsat i TVN w górę.