“W miejscu, gdzie stoi Pałac Kultury i Nauki powinna znajdować się Kolumna Chwały Wojska Polskiego zwieńczona figurą Matki Boskiej Hetmanki Polski” – stwierdził Antoni Macierewicz w felietonie “Głos Polski” na antenie TV Trwam.

Były szef MON przekonywał, że szczególny charakter opieki Maryi nad Polską najbardziej był “widoczny i uzewnętrzniony w 1920 r. w Cudzie nad Wisłą”. “To wydarzenie sprawiło, że papież Pius XI potwierdził fakt, iż Maryja jest królową Polski i uczynił ten dzień świętem religijnym w państwie polskim, a Maryję uznał za królową Polski” – powiedział i dodał, że to “największe zwycięstwo i największy wkład w historii Europy, jaki Polska przekazała, jest po dzień dzisiejszy lekceważony”. Jako argument Macierewicz podał fakt, że “w centrum Polski symbolem Warszawy, bohaterskiej stolicy, która zatrzymała bolszewików i uratowała Europę przed zagładą, stoi symbol sowieckiej władzy”. A tymczasem jego zdaniem “Tam powinna stać Kolumna Chwały Wojska Polskiego zwieńczona figurą Matki Boskiej Hetmanki Polski. To jest prawdziwy symbol Polski i taki jest związek trwały naszej tradycji, naszego dorobku cywilizacyjnego i naszej wiary” – stwierdził Antoni Macierewicz.

A my tyko przypominamy: PKiN to kilka teatrów, wyższa uczelnia, kilka sal kinowych, dom kultury i wiele innych placówek kulturalnych i naukowych, gdyż zgodnie z nazwą obiekt to Pałac Kultury i Nauki. Obawiamy się, że żadna kolumna z Matką Boską nie zastąpi tego co daje społeczeństwu znienawidzony przez PiS PKiN.

Reklamy

https://twitter.com/katarzynawar/status/992284835493265408

https://twitter.com/MASZ1962/status/992326065262678017

Źródło: TV Trwam, Twitter

Poprzedni artykułKolejne miliony na nagrody!
Następny artykułJaki zaatakował PO znakami drogowymi i… oberwał rykoszetem!