[Counter-Box id="1"]

Jak ustaliła “Rzeczpospolita”, do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich spłynęło 314 wniosków o skargę nadzwyczajną. Podobne wnioski trafiły do prokuratury, Prokuratorii Generalnej i rzecznika praw dziecka. Łącznie może być ich już ponad 600 – informuje dziennik.

Wnioski mogą składać obywatele, którzy czują się pokrzywdzeni przez prawomocne wyroki sądów. A skarga umożliwia rozpatrzenie ich spraw jeszcze raz. Jednak sama instytucja skargi może wkrótce ulec zmianom po naciskach Komisji Europejskiej – napisano w gazecie.

Reklamy

Wczoraj po spotkaniu z wiceszefem KE Fransem Timmermansem, minister Jacek Czaputowicz i Anna Surówka-Pasek, podsekretarz stanu w KRPR zaprezentowali propozycje, które mają wyjść naprzeciw oczekiwaniom Brukseli. Jak informuje “Rz”, zakładają one przede wszystkim ograniczenie podmiotów składających skargę do RPO i prokuratora generalnego. Dziś uprawnionych do tego jest osiem instytucji.

Czy zmniejszenie liczby podmiotów sprawi, że Polacy będą zadowoleni z wyroków?

Źródło: Rzeczpospolita

Poprzedni artykułMówiąc “nie” tym matkom, rząd zaprzecza wartościom chrześcijańskim, którymi się podpierał – ostre słowa Janiny Ochojskiej
Następny artykułKolejne miliony na nagrody!