Ponad 600 wniosków o skargę nadzwyczajną. Polacy czują się pokrzywdzeni przez polskie sądy

Jak ustaliła “Rzeczpospolita”, do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich spłynęło 314 wniosków o skargę nadzwyczajną. Podobne wnioski trafiły do prokuratury, Prokuratorii Generalnej i rzecznika praw dziecka. Łącznie może być ich już ponad 600 – informuje dziennik.

Wnioski mogą składać obywatele, którzy czują się pokrzywdzeni przez prawomocne wyroki sądów. A skarga umożliwia rozpatrzenie ich spraw jeszcze raz. Jednak sama instytucja skargi może wkrótce ulec zmianom po naciskach Komisji Europejskiej – napisano w gazecie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wczoraj po spotkaniu z wiceszefem KE Fransem Timmermansem, minister Jacek Czaputowicz i Anna Surówka-Pasek, podsekretarz stanu w KRPR zaprezentowali propozycje, które mają wyjść naprzeciw oczekiwaniom Brukseli. Jak informuje “Rz”, zakładają one przede wszystkim ograniczenie podmiotów składających skargę do RPO i prokuratora generalnego. Dziś uprawnionych do tego jest osiem instytucji.

Czy zmniejszenie liczby podmiotów sprawi, że Polacy będą zadowoleni z wyroków?

Źródło: Rzeczpospolita