“Spotkanie z premierem RP Mateuszem Morawieckim zakończyło się kłótnią i przepychankami pomiędzy przeciwnikami Prawa i Sprawiedliwości, a jej zwolennikami!” informuje portal egarwolin.pl, a dziennikarz Radia ZET Maciej Sztykiel umieścił na Twitterze film z tych przepychanek.

W Garwolinie odbyło się spotkanie z Mateuszem Morawieckim. Premier pojechał na nie w zastępstwie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który trafił do szpitala z powodu zwyrodnienia stawu kolanowego.

Reklamy

Na spotkanie przyszło aż 500 osób, ale wśród nich byli nie tylko wyborcy PiS, lecz także przeciwnicy obecnego rządu.

Premier mówił m.in. o pomocy niepełnosprawnym i nowym programie PiS – szkolnej wyprawce. Lokalny portal wirtualnygarwolin.pl napisał, że “o samym Garwolinie szef rządu mówił bardzo mało, praktycznie wcale. Prezes rady ministrów wspomniał, że szansą dla gmin naszego powiatu będzie program modernizacji dróg lokalnych, który został w tym roku zwiększony.” Dziennikarzom nie pozwolono na zadawanie pytań.

Podczas spotkania premier powiedział też, że rząd walczy o dobre imię Polski, o prawdę historyczną, o to, żeby duma z Polski budowała jedność narodową. “Głęboko wierzę, że polskość to solidarność, polskość to sprawiedliwość i braterstwo, polskość to wspólna sprawa” – mówił szef rządu. Jednak tych słów prawdopodobnie nikt nie zrozumiał, bo gdy przeciwnicy rządu rozwinęli swoje transparenty, natychmiast zwolennicy PiS zaczęli je wyrywać. Nie zabrakło ostrych słów.

Transparenty przeciwników rządu miały napisy: „Nie kłam” czy „Pycha i szmal”. Kłótnia z budynku przeniosła się na powietrze. Doszło do przepychanek. Musiała interweniować policja.

Najciekawsze jest to, że twitterowy przekaz Kancelarii Premiera jest taki, jakby spotkanie przebiegało bez zakłóceń.

Źródło: Wirtualnygarwolin.pl, Twitter

Poprzedni artykuł“Proszę o eutanazję dla mnie i syna”. Rodzice niepełnosprawnych rozgoryczeni postawą Rafalskiej
Następny artykułOdlot Rafalskiej. Prosi opiekunów niepełnosprawnych o koniec protestu.