Protestujący w Sejmie rodzice i opiekunowie dzieci z niepełnosprawnościami rozgoryczeni konferencją prasową minister Elżbiety Rafalskiej, która podsumowywała działania podejmowane przez rząd na rzecz osób z niepełnosprawnością. Padły słowa o eutanazji!

“To, co zakomunikowała minister, było wielkim chamstwem” – zacytowała słowa jednego z protestujących Wirtualna Polska. ta wypowiedź jest komentarzem do wystąpienia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Jeden z domagających się zmian niepełnosprawnych, Adrian, podkreślił, że przypadający 5 maja Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych powinno się u nas zastąpić dniem zezwolenia na eutanazję. “Proszę o eutanazję dla mnie i syna” – krzyczała jedna z matek.

“Odpowiedzieliśmy natychmiast na propozycje złożone przez protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych” – przekonywała minister rodziny. Przypominała również, że rząd przyjął projekt ustawy, który od czerwca br. ma podnieść wysokość renty socjalnej.

Reklamy

https://twitter.com/Polskawruinie1/status/992739443860795393

“Nic nie robicie. Tak naprawdę jest to zaniedbanie wielu rządów, ale nie przypinajcie sobie takiej plakietki, że zrobiliście dla tej grupy nie wiadomo co” – odpowiedziała pani minister Marzena Stanowska, jedna z protestujących matek i spytała rządzących dlaczego “stają przed społeczeństwem” i mówią jak dużo robią dla niepełnosprawnych.

Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych protestują w Sejmie wraz z podopiecznymi od 18 kwietnia.

Źródło: fakt

Poprzedni artykułCzy referendum dojdzie do skutku? PKW nie ma pieniędzy!
Następny artykułAwantura na spotkaniu z premierem. Doszło do przepychanek! Interweniowała policja