[Counter-Box id="1"]

Jak informuje Fakt Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych dyrektorów w KPRM. Zdaniem śledczych pracownicy kancelarii premiera nie zataili posiadania udziałów w spółce Solvere, znanej z kampanii „Sprawiedliwe sądy”.

Chodzi o dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu Piotra Matczuka i dyrektora Departamentu Obsługi Medialnej Annę Plakwicz, którzy po odejściu z KPRM mieli jako właściciele spółki Solvere przygotowywać na zlecenie Polskiej Fundacji Narodowej kampanię billboardową „Sprawiedliwe sądy”. Spółkę Solvere mieli założyć jeszcze jako pracownicy KPRM.

Reklamy

Zawiadomienie do CBA ws. Matczuka i Plakwicz złożyli we wrześniu ub.r. klub Platformy Obywatelskiej i sekretarz Nowoczesnej. Od listopada ub.r. warszawska prokuratura okręgowa prowadziła czynności sprawdzające w postępowaniu dot. podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych KPRM. Zdaniem Prokuratury Okręgowej w Warszawie zachowania dyrektor Departamentu Obsługi Medialnej, jak i dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu „nie wypełniły znamiona analizowanego przestępstwa”.

„Zarówno dyrektor Departamentu Obsługi Medialnej, jak i dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu nie kryli posiadania udziałów i zasiadania w zarządzie Spółki, albowiem w kolejnych, złożonych w niedługi czas później oświadczeniach okoliczności te wykazali” – uznała prokuratura, cytowana przez Fakt.

Z komunikatu prokuratury wynika również, że pracownicy KPRM złożyli zeznania majątkowe w terminie i na formularzach zgodnych z obowiązującymi w dniu ich złożenia wzorami – pisze tabloid. „W oświadczeniach majątkowych składanych w związku z rozwiązaniem stosunku pracy w KPRM, wykazali członkostwo w zarządzie Solvere Sp. z o. o oraz posiadanie po 60 udziałów Spółki” – przyznali śledczy. Warszawska prokuratura okręgowa zwróciła też uwagę, że dyrektor Departamentu Obsługi Medialnej w swoim oświadczeniu wpisała, iż członkostwo w zarządzie Solvere oraz umowę zlecenia z PGZ S. A. wykonywała będąc na wypowiedzeniu, po uzyskaniu zgody przełożonego. Jak zaznaczyła prokuratura, “informacja o zarejestrowaniu spółki dotarła do jej pełnomocnika, już po złożeniu zakwestionowanych oświadczeń majątkowych”. „Biorąc powyższe pod uwagę informacja o wpisie dotarła do składających oświadczenia nie wcześniej niż 29 maja 2017r., tj. siedem dni po złożeniu oświadczeń” – wskazała warszawska prokuratura okręgowa, cytowana przez tabloid.

W marcu br. Matczuk i Plakwicz zostali ponownie zatrudnieni w KPRM, na poprzednio pełnionych stanowiskach, a swoje udziały w firmie sprzedali. Za realizowaną we wrześniu ub. roku kampanię „Sprawiedliwe sądy”, w której pokazywano m.in. kradnących kiełbasę sędziów, spółka Solvere zgarnęła ok. ćwierć miliona złotych.

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułCentra handlowe z kłopotami przez zakaz handlu w niedzielę, ale nie tylko…
Następny artykułSekret żony Macierewicza. Była TW?