Wizyta Ryszarda Terleckiego, szefa klubu PiS i wicemarszałka Sejmu w Radomiu, nie ściągnęła tłumów do Wyższej Szkoły Handlowej. Jak pisze Fakt frekwencja nie była imponująca, na sali było dużo pustych krzeseł, ale przyszli nie tylko zwolennicy, ale i przeciwnicy partii rządzącej.

Już na samym początku spotkania kilka osób rozwinęło transparenty antyrządowe. Znalazły się tam zarzuty o łamanie Konstytucji, “pychę i chciwość”, a także żądanie spełnienia postulatów opiekunów osób z niepełnosprawnością, którzy od blisko trzech tygodni protestują w Sejmie domagając się m.in. 500 plus dodatku rehabilitacyjnego.

;

Reklamy

Atmosfera spotkania była napięta, bo jak informuje tabloid prowadzący zapowiedział, że do dyskusji zostaną dopuszczone tylko te osoby, które uzna za “racjonalnie myślące”. Jednak i tak udało się zabrać głos osobie, która nie popiera partii. Wśród opozycjonistów obecne były osoby związane z Radomską Inicjatywą Kobiecą i Komitetem Obrony Demokracji.

Większa część publiczności gorąco oklaskiwała polityka PiS, jednak jego przeciwnicy co jakiś czas próbowali zadać pytanie, czy osoby z niepełnosprawnościami dostaną pieniądze. “I znowu krzyk” – podsumował Terlecki. Nazwał członków poprzedniego rządu oszustami i złodziejami, ale osobom trzymającym transparent, na którym napisali, że kłamie, zarzucił brak kultury.

Ryszard Terlecki skomentował zdarzenie na Twitterze. Niestety dość niefortunnie wybrał ilustrującą je fotografię.

Źrodło: fakt, twitter, facebook

Poprzedni artykułSiedmiu byłych marszałków sejmu oburzonych na decyzję Marka Kuchcińskiego
Następny artykułSłaba frekwencja na spotkaniach polityków władzy