Do ortopedy termin ponad 200 dni, a prezesowi dowieziono kule do domu!

kaczynski

Posłowie debatowali nad projektem dotyczącym obniżki pensji dla parlamentarzystów. Poseł PO Sławomir Nitras zwrócił uwagę, że jeśli prezes PiS Jarosław Kaczyński chce żyć skromniej, powinien czekać w kolejce do lekarza jak inni obywatele.

Projekt zakładający obniżkę wynagrodzeń posłów i senatorów o 20 procent. Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt w Sejmie 13 kwietnia po tym, jak w mediach pojawiły się publikacje o nagrodach, przyznanych przez premier Beatę Szydło dla członków rządu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dziś na debacie nieobecny był prezes PiS Jarosław Kaczyński, który trafił do szpitala. Rzeczniczka partii poinformowała, że przyczyną pobytu Kaczyńskiego w szpitalu jest choroba kolana. Fotoreporter dziennika “Fakt” w ubiegłym tygodniu zrobił zdjęcie generałowi Grzegorzowi Gielerakowi, dyrektorowi Wojskowego Instytutu Medycznego, który razem z pielęgniarką przyjechał do domu prezesa PiS i osobiście przywiózł mu kule ortopedyczne.

Dziś głos na mównicy sejmowej zabrał poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras, który mówiąc o obniżce wynagrodzeń parlamentarzystów, odniósł się również do problemów zdrowotnych Jarosława Kaczyńskiego. “Opozycja będzie miała obniżone wynagrodzenie. Dlaczego? Dlatego, że Jarosław Kaczyński postanowił żyć skromniej. To jest wydruk zrobiony w dniu dzisiejszym w szpitalu na Szaserów. Na wizytę u ortopedy czeka w kolejce 170 osób, a pierwszy termin wizyty jest we wrześniu. Średni czas oczekiwania na wizytę to 235 dni. A ile czekał pan Kaczyński na wizytę?” – spytał Nitras.

“Zero” – padł głos z sali.

“Jeżeli żyjemy skromniej, to może, panie Kaczyński, do kolejki na Szaserów?” – dodał  poseł PO.

Źródło: gazeta.pl