Posłowie debatowali nad projektem dotyczącym obniżki pensji dla parlamentarzystów. Poseł PO Sławomir Nitras zwrócił uwagę, że jeśli prezes PiS Jarosław Kaczyński chce żyć skromniej, powinien czekać w kolejce do lekarza jak inni obywatele.

Projekt zakładający obniżkę wynagrodzeń posłów i senatorów o 20 procent. Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt w Sejmie 13 kwietnia po tym, jak w mediach pojawiły się publikacje o nagrodach, przyznanych przez premier Beatę Szydło dla członków rządu.

Dziś na debacie nieobecny był prezes PiS Jarosław Kaczyński, który trafił do szpitala. Rzeczniczka partii poinformowała, że przyczyną pobytu Kaczyńskiego w szpitalu jest choroba kolana. Fotoreporter dziennika “Fakt” w ubiegłym tygodniu zrobił zdjęcie generałowi Grzegorzowi Gielerakowi, dyrektorowi Wojskowego Instytutu Medycznego, który razem z pielęgniarką przyjechał do domu prezesa PiS i osobiście przywiózł mu kule ortopedyczne.

Reklamy

Dziś głos na mównicy sejmowej zabrał poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras, który mówiąc o obniżce wynagrodzeń parlamentarzystów, odniósł się również do problemów zdrowotnych Jarosława Kaczyńskiego. “Opozycja będzie miała obniżone wynagrodzenie. Dlaczego? Dlatego, że Jarosław Kaczyński postanowił żyć skromniej. To jest wydruk zrobiony w dniu dzisiejszym w szpitalu na Szaserów. Na wizytę u ortopedy czeka w kolejce 170 osób, a pierwszy termin wizyty jest we wrześniu. Średni czas oczekiwania na wizytę to 235 dni. A ile czekał pan Kaczyński na wizytę?” – spytał Nitras.

“Zero” – padł głos z sali.

“Jeżeli żyjemy skromniej, to może, panie Kaczyński, do kolejki na Szaserów?” – dodał  poseł PO.

Źródło: gazeta.pl

Poprzedni artykułCenzura polityczna w TVP? Odmówiono emisji spotu
Następny artykułPoseł przeszarżował! “Protest to reality show, dzieci użyto jako zakładników”