W maju minionego roku, działacz regionalnych struktur PiS na Suwalszczyźnie, Grzegorz Z., potrącił na przejściu dla pieszych człowieka. Potrącony 69-latek umarł. Śledztwo zostało umorzone przez Prokuraturę Rejonową w Chodzieży. Wirtualna Polska informuje, że teraz wymiar sprawiedliwości wraca do sprawy.

Do wypadku doszło rok temu. Prokuratura badała tę sprawę przez kilka miesięcy i umorzyła sprawę, nie dopatrując się czynu zabronionego. “Kiedy dowiedziałem się o tej sprawie, postanowiłem wystąpić z interwencją do Prokuratury Krajowej o wnikliwe zbadanie prawidłowości decyzji prokuratury rejonowej” – powiedział w Sejmie Krzysztof Brejza. To jego interwencja zmusiła prokuraturę do interwencji.

https://twitter.com/MarekGoc/status/994304177122742273

Reklamy

Po alarmie Brejzy za sprawę wzięła się Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, a dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do pisma prokuratury w tej sprawie.

„W dniu 27 marca 2018 r. Prokuratorowi w Chodzieży polecono celem wyjaśnienia wszystkich istotnych okoliczności zdarzenia, podjąć na nowo postępowanie w tej sprawie, wskazując na konieczność zasięgnięcia kolejnej opinii biegłych (…) Przed wydaniem postanowienia w tym zakresie, polecono również uzupełnić materiał dowodowy, poprzez przesłuchanie świadków” – napisano w dokumencie cytowanym przez portal.

Wirtualna Polska przypomina, że polityk, który przejechał człowieka, „przez cały czas rozmawiał przez telefon”, próbował nagrywać świadków zdarzenia, a jego samochód miał zatrzymać się ok. 80 m od miejsca zderzenia.

Źródło: Wirtualna Polska, twitter

Poprzedni artykułPoseł przeszarżował! “Protest to reality show, dzieci użyto jako zakładników”
Następny artykułKłopotliwe pytanie dla Gowina? Zatrzymano jego byłego doradcę