Nowy sojusznik protestujących w sejmie?

“Apeluję o zakończenie protestu w Sejmie i o to, aby rząd znalazł pieniądze na niepełnosprawnych” – powiedział w rozmowie z “Super Expressem” Kornel Morawiecki – ojciec premiera i wyjaśnił skąd wziąć pieniądze na ten cel.

Protest niepełnosprawnych w Sejmie trwa od 18 kwietnia, a więc dziś przypada 25. dzień, gdy przebywają oni w parlamencie. Część ich postulatów już spełniono: obydwie izby przegłosowały, że renta socjalna wzrośnie z 865 zł do 1029 zł, a niepełnosprawni otrzymają dodatkowe uprawnienia, ulgi i pomoc rzeczową.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Nadal jednak nie ma zgody na rządu na dodatek rehabilitacyjny w wysokości 500 zł.

Tymczasem Kornel Morawiecki zaapelował: “Apeluję o zakończenie protestu i jednocześnie o to, aby rząd przeznaczył 500 zł dla niepełnosprawnych. (…) państwo powinno się solidaryzować z najsłabszymi grupami!” Morawiecki  wyjaśniał poseł, że przyznając wspomniane 500 zł rządzący powinni dalej spoglądać na możliwości budżetowe kraju.

Źródło: Super Express