Według najnowszego sondażu partyjnego dla “Wiadomości” TVP, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 43 proc. poparcia. Platforma Obywatelska ma aż o połowę mniej głosów.To niezwykle ciekawe, bo wczorajszy sondaż dla Faktu dawał PiS 36,9 proc. poparcia.

Sondaż dla “Wiadomości” został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster. Wynika z niego, że na Prawo i Sprawiedliwość swój głos oddałoby 43 proc. badanych, a na Platformę Obywatelską – 20 proc. Na trzecim Sojusz Lewicy Demokratycznej (9 proc.), a potem  Kukiz’15 (8 proc.), Nowoczesna (6 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe i Partia Razem (po 5 proc.)

Reklamy

Sondaż dla “Wiadomosci” został przeprowadzony metodą CAWI w dniach 10-11 maja na próbie 1096 Polaków.

Poprzedniego dnia wyniki sondażu wykonanego przez IBRiS przedstawił Fakt. Wynikało z niego, że w wyborach do Sejmu PiS tylko nieznacznie wygrałoby z połączonymi siłami PO i Nowoczesnej. Partia Jarosława Kaczyńskiego mogła liczyć na poparcie rzędu 36,9 proc. Sojusz Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej deptał ekipie rządzącej po piętach i zdobył aż 33,4 proc. głosów, na trzecim miejsce było SLD (10 proc.), a potem PSL (5,7 proc.) i Kukiz’15 (5,5 proc.).

Czy to przypadek, że medium prorządowe ma korzystne dla niego sondaże?

Źródło: TVP, fakt

Poprzedni artykułMarsz wolności w Warszawie. Ponad 50 tysięcy uczestników
Następny artykułKardynał spotkał się z protestującymi. Niepełnosprawni i ich opiekunowie nadal w sejmie