[Counter-Box id="1"]

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz spotkał się z protestującymi w Sejmie. Zaczęło się od błogosławieństwa udzielonego protestującym i wspólnej modlitwy. Dalsza część wizyty odbywała się bez udziału mediów – poinformował PAP.

“Spotkanie z metropolitą warszawskim kard. Kazimierzem Nyczem odbyło się w bardzo dobrej atmosferze, zostaliśmy wysłuchani” – powiedziała po zakończeniu spotkania Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych i dodała, że “kardynał Nycz wysłuchał nas w spokoju; powiedział, że w końcu zrozumiał w czym tkwi problem, że będzie się modlił o to, żeby nadeszła pomoc.”

Reklamy

Inna z protestujących matek oceniła, że wizyta metropolity pokazuje, że „Kościół się obudził, że ich wspiera, obdarza bożą miłością i będzie robił wszystko, by było im lżej”. Kardynał Nycz nie deklarował że będzie mediował w rozmowach. “Powiedział że będzie się modlił” – zaznaczyła Iwona Hartwich.

Po spotkaniu kard. Nycz nie rozmawiał z dziennikarzami. Osoby z niepełnosprawnościami, ich rodzice i opiekunowie pozostają w Sejmie od 18 kwietnia.

Źródło: PAP

Poprzedni artykułSondaż dla Wiadomości z odmiennymi wynikami niż dla Faktu
Następny artykułGdzie są pieniądze z miesięcznic?