Kardynał spotkał się z protestującymi. Niepełnosprawni i ich opiekunowie nadal w sejmie

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz spotkał się z protestującymi w Sejmie. Zaczęło się od błogosławieństwa udzielonego protestującym i wspólnej modlitwy. Dalsza część wizyty odbywała się bez udziału mediów – poinformował PAP.

„Spotkanie z metropolitą warszawskim kard. Kazimierzem Nyczem odbyło się w bardzo dobrej atmosferze, zostaliśmy wysłuchani” – powiedziała po zakończeniu spotkania Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych i dodała, że „kardynał Nycz wysłuchał nas w spokoju; powiedział, że w końcu zrozumiał w czym tkwi problem, że będzie się modlił o to, żeby nadeszła pomoc.”

Inna z protestujących matek oceniła, że wizyta metropolity pokazuje, że „Kościół się obudził, że ich wspiera, obdarza bożą miłością i będzie robił wszystko, by było im lżej”. Kardynał Nycz nie deklarował że będzie mediował w rozmowach. „Powiedział że będzie się modlił” – zaznaczyła Iwona Hartwich.

Po spotkaniu kard. Nycz nie rozmawiał z dziennikarzami. Osoby z niepełnosprawnościami, ich rodzice i opiekunowie pozostają w Sejmie od 18 kwietnia.

Źródło: PAP

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WłodekHaHa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HaHa
Gość
HaHa

haha! jaśnie pan będzie się modlił!

Włodek
Gość
Włodek

Hipokryzja ze strony tego gościa w kiecce przekracza wszelkie granice. A w Polsce nic się nie zmieniło. Dawniej w mediach nie można było skrytykować jakiegokolwiek członka Komitetu Centralnego PZPR, dziś media ani słowa krytyki nie powiedzą na członka Komitetu Centralnego Episkopatu Polski. Całe zgłupiałe społeczeństwo omija temat jak nieświeże śledzie. A prawda jest taka. Żeby komuś dać trzeba komuś zabrać. W niedzielnych mszach uczestniczy TYLKO 37% społeczeństwa. To samo społeczeństwo z budżetu – czyli z podatków daje watykańskiej korporacji 1,8 MILIARDA złotych rocznie na płace dla KATECHETÓW w szkołach. Całe społeczeństwo dzieli się składkami na ZUS na emerytury dla członków… Czytaj więcej »