“Wiadomości” sporo czasu poświęciły sobotniemu Marszowi Wolności w Warszawie. Jedną z przemawiających była 91-letnia była uczestniczka Powstania Warszawskiego. Wiadomości stworzyły o kombatantce osobny materiał, w którym stwierdziły, że została zmanipulowana przez polityków opozycji.

Traczyk-Stawska powiedziała podczas marszu, że “najważniejszą sprawą jest to, żeby najsłabsi mieli pomoc z naszej strony” i wskazała na protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych. “Wiadomości” nie zostawiły bez komentarza zarówno samego pochodu, jak i wystąpienia kombatantki. “Chorzy, słabi czy kombatanci sprzed lat – tacy bohaterowie przyciągają uwagę. Dlatego politycy od zawsze chętnie posiłkowali się ich historiami. Gorzej, jeśli te inspiracje są fałszywe, albo jeśli dzieje się to w sposób zupełnie niezgodny z rzeczywistością, bo wtedy to jest już manipulacja. O polityce w słabym stylu” – zapowiedział materiał Krzysztof Ziemiec.

Reklamy

Potem dodano wprost, ze opozycja “po raz kolejny wykorzystała słabszych by, grać na uczuciach”, a słowa Traczyk-Stawskiej: “przyszłam tu po to żebyście pamiętali, że najważniejsze jest to, żeby najsłabsi mieli pomoc z naszej strony…” autor reportażu dokończył frazą: “…a nie stanowili broń polityczną”.

Internet zareagował błyskawicznie.

A oto wystąpienie Wandy Traczyk-Stawskiej.

Źródło: Wiadomości, Twitter

Poprzedni artykułGdzie są pieniądze z miesięcznic?
Następny artykułStruzik, Misiło i Halicki wyszli ze studia TVP.