Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz cieszy się największym zaufaniem Polaków spośród wszystkich szefów partii politycznych! Tak wynika z najnowszego sondażu IBRIS przeprowadzonego dla portalu Onet.

Lider PSL z wynikiem ponad 33 proc. poparcia wyprzedził Jarosława Kaczyńskiego, Katarzynę Lubnauer, Pawła Kukiza i Grzegorza Schetynę. To wzrost o 2,2 pkt proc. Kolejno w rankingu znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński (29,8 proc.) i przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer (24,9 proc.), która zanotowała poważny spadek zaufania, aż o 8,5 pkt proc. W tyle pozostali Paweł Kukiz (23,2 proc.) i Grzegorz Schetyna (18,7 proc.).

Reklamy

W najnowszym badaniu IBRiS dla ONET.PL największym zaufaniem wśród osób publicznych cieszy się Andrzej Duda (42.1 proc.) wyprzedzając Donalda Tuska (41,7 proc.) i Mateusza Morawieckiego (38,3 proc.).

Największą nieufność nadal wzbudza były szef MON Antoni Macierewicz, któremu nie ufa 68,1 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Schetyna z 58,7 proc. nieufności. Dalej jest Zbigniew Ziobro (58,3 proc.). Z kolei Jarosławowi Kaczyńskiemu nie ufa 56,2 proc. badanych.

Źródło: Onet

Poprzedni artykułBulwersujący Prymitywizm radnego PiS z komisji kultury
Następny artykułTak władza boi się śmiechu. Satyryk w prokuraturze