[Counter-Box id="1"]

Ze względu na trwający w Sejmie protest i ograniczenia z nim związane, parlament  nie weźmie udziału w Nocy Muzeów. Ludowców to nie zraża. Rzecznik PSL Jakub Stefaniak i poseł UED Jacek Protasiewicz ogłosili organizację alternatywnego wydarzenia w sobotę wieczorem przed budynkiem parlamentu.

“Chodzi o to, gdy rządzący depczą dobre imię polskiego parlamentaryzmu, to my przejmujemy inicjatywę. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieli w tym roku obejrzeć Sejm, by przyszli przed Sejm i spotkali się z nami. Chcemy pokazać, że stanowisko Marka Kuchcińskiego to nie jest stanowisko wszystkich klubów, że Sejm to nie jest prywatny folwark PiS” – powiedział Jakub Stefaniak w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Reklamy

Noc muzeów była zawsze okazją do spotkań z posłami z klubów poselskich. Coraz więcej osób deklaruje przyjście jutro pod sejm jako wyraz solidarności z protestującymi oraz sprzeciwu wobec idiotycznych decyzji marszałka Marka Kuchcińskiego.

PSL-UED przygotowuje księgę pamiątkową dla marszałka. Planowany jest też pokaz slajdów z ubiegłorocznej Nocy Muzeów, ludowcy chcą też częstować lemoniadą, a także planują inne atrakcje.

Źródło: Rzeczpospolita, twitter,

Poprzedni artykułKompromitacja prezydenta Dudy na forum ONZ? Fatalne przemówienie
Następny artykułSzydło nagradzała bez umiaru. Prawie 400 tysięcy dla wiceministrów