Macierewicz słono nas kosztuje. Za jego podróże płacimy krocie

Antoni Macierewicz podróżuje po świecie za pieniądze Kancelaria Sejmu. Jak informuje gazeta.pl to na koszt kancelarii Macierewicz latał do USA spotkać się z Polonią i promować raport z prac podkomisji smoleńskiej.

Polityk poleciał w tym roku do USA dwukrotnie. Po raz pierwszy był tam między 24 a 28 lutego, a po raz drugi, między 14 a 21 kwietnia. Jak informuje portal, za loty zapłaciła Kancelaria Sejmu. Pierwsza z tych podróży odbyła się na zaproszenie Catholic University of America. W programie, były minister miał wykład na temat stosunków transatlantyckich i wyzwań dla Europy. Przy okazji odwiedził Nowy Jork i Waszyngton. Koszt tej wyprawy to ponad 14 tys. zł – głównie są to koszty transportu.

Reklamy

Dłuższa byłą wizyta kwietniowa. Wtedy Macierewicz również odwiedził Nowy Jork, ale w planie miał także tzw. „amerykańską Częstochowę” oraz Baltimore, Annapolis i Wichita. Macierewicz przedstawiał tam wyniki działań podkomisji smoleńskiej i promował raport podkomisji. Koszt drugiej wyprawy nie został jeszcze wyliczony przez Kancelarię Sejmu, ale wg portalu to również może być kilkanaście tys. zł.

Źródło: gazeta.pl