Antoni Macierewicz podróżuje po świecie za pieniądze Kancelaria Sejmu. Jak informuje gazeta.pl to na koszt kancelarii Macierewicz latał do USA spotkać się z Polonią i promować raport z prac podkomisji smoleńskiej.

Polityk poleciał w tym roku do USA dwukrotnie. Po raz pierwszy był tam między 24 a 28 lutego, a po raz drugi, między 14 a 21 kwietnia. Jak informuje portal, za loty zapłaciła Kancelaria Sejmu. Pierwsza z tych podróży odbyła się na zaproszenie Catholic University of America. W programie, były minister miał wykład na temat stosunków transatlantyckich i wyzwań dla Europy. Przy okazji odwiedził Nowy Jork i Waszyngton. Koszt tej wyprawy to ponad 14 tys. zł – głównie są to koszty transportu.

Dłuższa byłą wizyta kwietniowa. Wtedy Macierewicz również odwiedził Nowy Jork, ale w planie miał także tzw. „amerykańską Częstochowę” oraz Baltimore, Annapolis i Wichita. Macierewicz przedstawiał tam wyniki działań podkomisji smoleńskiej i promował raport podkomisji. Koszt drugiej wyprawy nie został jeszcze wyliczony przez Kancelarię Sejmu, ale wg portalu to również może być kilkanaście tys. zł.

Reklamy

Źródło: gazeta.pl

Poprzedni artykułSzydło nagradzała bez umiaru. Prawie 400 tysięcy dla wiceministrów
Następny artykułZapłacimy za beztroskę rządu? Airbus chce pozwać Polskę