“Dlaczego mydlicie oczy?” Róża Thun odpowiada Beacie Szydło.

Wicepremier Beata Szydło spotkała się z mieszkańcami małopolskich Świątnik Górnych. Mówiąc o kwestiach związanych z UE, oceniła, że dotychczasowe działania polskiego rządu były zgodne z prawem unijnym. Błyskawicznie odpowiedziała jej Róża Thun.”Dlaczego mydlicie oczy?”

Reformy PiS – mówiła Szydło – wprowadziły rozwiązania wzorowane na tych, które obowiązują w innych krajach UE. I tu Szydło wskazała na reformę sądownictwa i mediów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W trakcie spotkania była premier wyraziła przekonanie, że sam konflikt Polski z Komisją Europejską to element walki opozycji. “Opozycja – powiedziała – zaszkodziła Polsce, a jednocześnie stosując “broń europejską” sama się ośmieszyła i “zapędziła w kozi róg” Komisję Europejską.” Dodała przy tym, że “Polacy są euroentuzjastami”, a rząd jest “otwarty na dialog”. “Możemy różnić się zdaniami, ale mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem.” Na to odpowiedziała jej na Facebooku Róża Thun.

Źródło: Facebook