Marek Kuchciński przyjechał do Jedlińska na spotkanie z mieszkańcami. Ktoś zapytał, jak marszałek Sejmu “czuje się bez człowieczeństwa” w kontekście protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. Atmosfera tak się zagęściła, że Kuchcińskiego wyprowadziła ochrona.

Marek Kuchciński spotkał się z mieszkańcami Jedlińska w niedzielę, w sali konferencyjnej urzędu gminy. Na widowni zasiedli zarówno zwolennicy PiS, jak i przeciwnicy partii. Marszałek Sejmu mówił o sukcesach rządu, “piątce Morawieckiego”, 300 złotych na szkolne wyprawki, pieniądzach na drogi lokalne, na program “Dostępność plus”, obniżeniu ZUS. Chwalił też podniesienie ściągalności podatku VAT. Poruszane były ponadto tematy reformy szkolnej i reformy sądownictwa. Polityk PiS zapowiedział wsparcie dla rolników i sadowników.

Reklamy

Słodko było tylko do czasu. Kiedy przyszedł czas na zadawanie pytań, jeden z mężczyzn z pierwszego rzędu wstał, by wyrazić swoje zdanie. “Z kim się spotykacie? Ze swoimi klakierami? Serwujecie te kłamstwa, które bez przerwy są sączone. To jest jedna wielka hucpa!” – krzyczał w stronę stołu prezydialnego, za którym, oprócz Marka Kuchcińskiego, zasiadł wójt gminy Jedlińsk oraz posłowie. Jeden z nich oponował, by nie obrażać nikogo, ale mężczyzna nadal krzyczał: “Czego się boicie? To jest zwykła dyktatura, tu nie ma żadnej demokracji. To hucpa!”.

Padło też pytanie w kontekście protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie, a brzmiało: jak marszałek Sejmu “czuje się bez człowieczeństwa.” Kuchciński ocenił, że protest to efekt “dziesięcioletnich zapóźnień”, które PiS musi nadgonić, i jest wykorzystywany do walki z rządem. “Oni mają pretensje, że jestem marszałkiem tolerancyjnym” – mówił w Jedlińsku.

Pojawiły się transparenty: “Tak, jestem z opozycji i chcę zabrać głos”, “Panie marszałku kochany, czego się boisz?”, “Sejm jest nasz”. Wtedy funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa wyprowadził Marka Kuchcińskiego bocznym wyjściem. Przed urzędem w Jedlińsku czekały na niego jednak kolejne plakaty: “Nagroda szefowej Kancelarii Sejmu – 37 400 zł, zasiłek pielęgnacyjny – 153 zł”.

https://twitter.com/Polskawruinie1/status/998552057383735296

https://twitter.com/iiiwona/status/998627894971764741

Źródła: echodnia.eu, wyborcza.pl, nowiny24.pl, Wirtualna Polska, pap.pl, Twitter

Poprzedni artykułWładza uderza w młodych. Prawo jazdy droższe i nowe absurdalne wymagania
Następny artykułWielka wpadka Ministerstwa Zdrowia. Apteka dla aptekarza to porażka dlatego nie chcą zapraszać instytucji z zewnątrz?