Piotr Zgorzelski podczas briefingu w Sejmie zapowiedział, że Polskie Stronnictwo Ludowe będzie zadawać rządzącym pytania dotyczące firmy Getback. “Czy mamy do czynienia z aferą Amber Gold II?”

– Coraz częściej w środkach masowego przekazu pojawiają się informacje dot. firmy Getback. Dzisiaj wypada nam zadać pytanie, czy mamy do czynienia z aferą Amber Gold II, czy dużo większą, bowiem okazuje się, że jeżeli przy Amber Gold było 850 mln zainwestowanych i 19 tys. Poszkodowanych, to tutaj mamy do czynienia z 30 tys. interesariuszy oraz ponad 2 mld zł, które być może będą jedną wielką stratą. Potencjalne straty wynikające z tego faktu dla gospodarki to oczywiście mniejsze wpływy z podatków, utrata miejsc pracy, ale pytanie jest także takie, czy firma, która była sponsorem wielu imprez, chociażby Człowiek Wolności, nie miała czasami jakiegoś specjalnego parasola? Gdzie były służby państwa? Państwo miało działać skutecznie, przestać być państwem teoretycznym. Tutaj firma była jakby parasolem nieobjęta. Dlaczego firma, której majątek został wyceniony na kilka miliardów, w istocie miała dużo mniejszy potencjał gospodarczy? O to wszystko klub PSL będzie pytać na najbliższym posiedzeniu – stwierdził Piotr Zgorzelski na briefingu w Sejmie.

Reklamy
Poprzedni artykułWielka wpadka Ministerstwa Zdrowia. Apteka dla aptekarza to porażka dlatego nie chcą zapraszać instytucji z zewnątrz?
Następny artykułZarobki asystenta prezesa PiS. I jeszcze dieta?