[Counter-Box id="1"]

CBOS opublikował najnowszy sondaż. Zwolenników rządu jest 38 proc.. To znaczy, że w porównaniu do kwietnia jest ich mniej o 4 punkty procentowe. Mniej Polaków jest też zadowolonych z tego, że na czele rządu stoi Mateusz Morawiecki.

Zadowolonych z tego, że rządem kieruje Mateusz Morawiecki jest w maju 48 proc. badanych, czyli o 4 punkty procentowe mniej niż w miesiąc wcześniej. Niezadowolonych z premiera jest 25 proc. respondentów (wzrost o 3 punkty). 27 proc. – o 1 punkt procentowy więcej niż w kwietniu – respondentów wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Reklamy

Do zwolenników rządu zalicza się w maju 38 proc. badanych (spadek o 4 punkty procentowe w stosunku do kwietnia). Z kolei 21 proc. respondentów deklaruje się jako przeciwnicy rządu (wzrost o 2 punkty procentowe). Obojętność wobec rządu deklaruje 35 proc. ankietowanych (wzrost o 2 punkty). 6 proc. badanych – tak samo, jak przed miesiącem – nie umiało jednoznacznie określić swej postawy wobec rządu.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 10–17 maja 2018 roku na liczącej 1170 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułTrwa akcja “Sami swoi”. Ludowcy publikują kolejne nazwiska osób, które zarobiły dzięki dobrej zmianie
Następny artykułZakaz handlu rujnuje sklepy. Jest fatalnie