O 1.00 w nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru materiałów budowlanych, zgromadzonych pod budynkiem przy ul. Solankowej w Inowrocławiu. W kamienicy mieszka Krzysztof Brejza, poseł Platformy Obywatelskiej. Jak informuje “Gazeta Pomorska”, ogień zauważyła mieszkanka sąsiedniego budynku, a pożar ugasił sąsiad Brejzy.

Ogień wyrządził jednak poważne szkody. Od temperatury powyginały się rury z gazem i mogło dojść do eksplozji. Od ściany budynku odpadł też spory kawał tynku, a kamienica jest okopcona.

https://twitter.com/Dorota_Brejza/status/1000795401669234690

Reklamy

Krzysztof Brejza poinformował, że sprawa została zgłoszona policji. “Wysoce prawdopodobne jest, że ktoś rozlał jakąś ciecz, aby podsycić ogień. Albo był to chuligański wybryk albo… Liczę, że policja szybko wykryje sprawcę tego zdarzenia” – cytuje wypowiedź polityka PO “Gazeta Pomorska”.

“W przeszłości dochodziło też do ataków na kancelarię mojej żony, która mieści się w tym samym budynku. Ktoś zadał sobie dużo trudu, by zniszczyć szyld kancelarii, który był wysoko i dobrze przytwierdzony” – powiedział Krzysztof Brejza w rozmowie z Polsat News.

https://twitter.com/Dorota_Brejza/status/1000831184048414720

Źródło: Gazeta Pomorska, Polsat News, TVN24, Twitter

Poprzedni artykułGiertych drwi z Kuchcińskiego. Gratuluje mu zwycięstwa nad niepełnosprawnymi.
Następny artykułTo Kaczyński doprowadził do skazania niewinnego człowieka. Oto efekty ręcznego sterowania prokuraturą