[Counter-Box id="1"]

Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, o Piotrze Maciążku, redaktorze naczelnym Energetyka24.com, powiedział, że “zarówno jego portal, jak i on sam przestaną istnieć w sektorze”.

22 maja dziennikarze Piotr Maciążek i Jakub Wiech w tekście opublikowanym w portalu Energetyka24.com poinformowali, że stworzyli fikcyjnego eksperta Piotra Niewiechowicza, a kontakt z nim nawiązała jedna z osób z otoczenia Piotra Naimskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki temu dziennikarze weszli w posiadanie niejawnych informacji na temat budowy gazociągu Baltic Pipe.

Reklamy

W poniedziałek minister Piotr Naimski był gościem poranka rozgłośni katolickich “Siódma 9”, gdy prowadzący audycję Marcin Fijołek zapytał o dane wrażliwe przekazane przez jednego z ministerialnych urzędników nieistniejącemu ekspertowi, Naimski odpowiedział, że “Żadne dane wrażliwe nie zostały przekazane. Pan redaktor Maciążek, który chciał być do tej pory dziennikarzem zajmującym się sektorem energetycznym i być traktowany jako ekspert w tej dziedzinie, przesunął się do dziennikarstwa, które śledzi sensację, prowokuje i jest niepoważne. Sądzę, że zarówno jego portal, jak i on sam przestaną istnieć w sektorze.”

Dziennikarze odebrali te słowa jako groźby. “Polityk nie powinien pozwalać sobie na tego typu komentarze pod adresem wolnych mediów. Zamiast skupić się na sprawie, atakuje się dziennikarzy” – powiedział Piotr Maciążek.

Źródło: Press

Poprzedni artykułBurmistrz awansował na szefa LOTOSu i… zrezygnował z dofinansowania na żłobek w gminie.
Następny artykułNa niepełnosprawnych nie było, ale jest na instytut wolności