[Counter-Box id="1"]

Darmowa komunikacja miejska dla wszystkich Polaków – taki postulat Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedział w Krakowie prezes Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak podkreślił, najpierw dzieci powinny mieć zagwarantowane bezpłatne przejazdy.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że darmowej komunikacji miejskiej nie da się od razu wprowadzić i na początku to dzieci i młodzież powinny mieć zagwarantowane bezpłatne przejazdy, ale – jak mówił – nie do ukończenia gimnazjum tak jak to jest w Krakowie, a do ukończenia szkoły średniej. Jak ocenił, darmowy transport dzieci finansowo odciąży rodziny.

Reklamy

Nasz program wyborczy na wybory samorządowe dotyczy wszystkich miast i miejscowości w Polsce – mówił prezes PSL. Sprawy leżą w gestiach państwa, samorządu, a mogą pomóc w lepszym życiu polskich rodzin – przekonywał prezes PSL. Zapowiedział, że w najbliższym czasie jego ugrupowanie przedstawi ustawę, która zagwarantuje budżetom samorządowym zwrot kosztów poniesionych z tytułu ulgi dla dzieci podróżujących komunikacją miejską i gminną.

Pytany przez dziennikarzy o koszty programu bezpłatnego transportu dla dzieci, a docelowo dla wszystkich Polaków, Kosiniak-Kamysz odpowiedział, że każde miasto ma tutaj swoje szacunki, ale są to miliony złotych, które będą mogły być przeznaczone na inne cele.

Darmowa komunikacja oznaczałby także likwidację kosztownych systemów zakupu, kasowania biletów, a także brak kontrolerów. Szef ludowców pytany o niejednokrotnie budzący wątpliwości pasażerów sposób kontroli biletów odpowiedział, że “kontrolerzy powinni pomagać, a nie straszyć”.

Źródło: PAP

Poprzedni artykułTo jest dramat! Wydadzą miliardy na historie i muzea, Polska staje się skansenem Europy
Następny artykułPiS nie jest nastawione na współpracę – Marek Jurek krytycznie o ugrupowaniu Kaczyńskiego.