Awantura na spotkaniu z Czarneckim

Ryszard Czarnecki spotkał się z mieszkańcami Kalisza. Nie obyło się bez awantury. Jak donosi portal Nasze Miasto w pewnym momencie doszło nawet do przepychanek. Polityk w odpowiedzi zaintonował hymn, ale emocji to nie obniżyło.

Wizyta została zorganizowana w siedzibie kaliskiego PiS. Oprócz Ryszarda Czarneckiego do Kalisza przyjechali senator Andrzej Wojtyła oraz posłowie Jan Dziedziczak i Tomasz Ławniczak.

Reklamy

Na spotkaniu pojawili się przeciwnicy PiS, którzy mieli transparenty z hasłami: „PiS jest zły”, „Wstyd” czy „Przeproś i spadaj”. Na filmie nagranym przez dziennikarzy portalu widać, jak spotkanie bardziej zaczyna przypominać kłótnię. Sam Czarnecki spierał się z uczestnikami. Do jednego, który zarzucał mu m.in., że „zmienia partie jak rękawiczki”, rzucił: „Pan chyba nie wie, co to jest atak osobisty. Niech pan mnie o to nie pyta, byłego boksera”. Dostał brawa.

Na przepychankach słownych się jednak nie skończyło. Ktoś próbował zasłaniać kartki z antyrządowymi napisami. Ktoś inny wyrwał jednej z kobiet taką kartkę. Kiedy przeciwnicy PiS kłócili się i przepychali ze zwolennikami partii, Ryszard Czarnecki skandował: „Biało-czerwone, to barwy niezwyciężone”; następnie zaintonował hymn. To na chwilę uspokoiło atmosferę, hymn na stojąco śpiewali chyba wszyscy. Zgoda nie trwała jednak długo. Jeden z mężczyzn zaczął skandować „Wolna Polska europejska” i dyskusje rozgorzały od nowa. Jedna z kobiet krzyczała „pan nazwał mnie szmatą”, mężczyzna zwrócił się do niej: „uspokój się, ciemna maso”. Ktoś inny zakrzyknął „łobuzy, złodzieje, inne dranie”.

Na jednym z nagrań widać, jak po sali, w którym odbywało się spotkanie, krąży jakiś mężczyzna. Próbował podejść do mikrofonu, ale był powstrzymywany, w pewnym momencie podszedł do niego inny uczestnik spotkania i pociągnął za koszulę. Mężczyzna upadł na ziemię. „Przygotowana prowokacja” – powiedział do mikrofonu Ryszard Czarnecki.

Według kaliskiego KOD mężczyzna, który wylądował na podłodze, jest chory na epilepsję i w tamtym momencie stracił przytomność.

Ryszard Czarnecki wydawał się być zadowolonym ze spotkania.

Spotkanie eurodeputowanego PiS Ryszarda Czarneckiego z mieszkańcami Kalisza odbyło się w ramach objazdów partii pod hasłem „Polska jest jedna”. PiS prowadzi je w ramach przygotowań do wyborów samorządowych.

Źródło:nasze.miasto.pl, Twitter, Facebook