[Counter-Box id="1"]

Był kierowcą Kornela Morawieckiego, potem stanął na czele gabinetu politycznego jego syna, wówczas jeszcze wicepremiera, Mateusza Morawieckiego a teraz został pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju gospodarczego. O karierze Cezariusza Lesisza pisze Fakt.

Cezariusz Lesisz został pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju gospodarczego – poinformowała KPRM. Na to stanowisko powołał go premier Mateusz Morawiecki. Lesisz jest od dawna związany z rodziną Morawieckich. W oficjalnym biogramie Encyklopedii Solidarności wymienione są jego liczne zasługi dla działalności opozycyjnej.

Reklamy

Do Polski wrócił kilka lat temu, woził Kornela Morawieckiego, a w marcu 2017 r. trafił do gabinetu politycznego Mateusza Morawieckiego. Jeszcze wtedy ministra i wicepremiera. Jak napisano w oficjalnym komunikacie KPRM, do jego nowych zadań będą należeć: “formułowanie propozycji służących efektywnej realizacji strategicznych projektów inwestycyjnych oraz przyjętych kierunków rozwoju, programów i strategii rządowych w sferze gospodarczej oraz nadzór nad wprowadzaniem najlepszych praktyk ładu korporacyjnego w zarządzaniu mieniem państwowym”.

Świeżo upieczony pełnomocnik ma formułować propozycje zmian legislacyjnych służących efektywniejszemu zarządzaniu mieniem państwowym i wspierać działania premiera dot. międzynarodowej współpracy gospodarczej. Mają mu w tym pomagać wszelkie organy administracji państwowej.

https://twitter.com/BLewak/status/1003569790903087104

https://twitter.com/kulpadanielPL/status/1003705812114726913

Źródło: Fakt, Twitter

Poprzedni artykułRadny PiS nielegalnie promuje się w ulotkach OHP?
Następny artykułObrzydliwa propaganda TVP. Internauci ujawniają hipokryzję Ziemca