Co partia ukrywa w sprawie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego? 

kaczynski

Nie ustaje fala komentarzy, związana z pobytem w szpitalu prezesa PiS. Politycy tej informują, że Jarosław Kaczyński przeszedł endoprotezoplastykę stawu kolanowego. Problem w tym, że tego typu operacja, prowadzona nowoczesnymi metodami, pozwala wyjść pacjentowi ze szpitala po 3-4 dniach od jej przeprowadzenia. Co zatem może być przyczyną przedłużającej się choroby? 

Cześć obserwatorów sceny politycznej spekuluje, że Jarosław Kaczyński choruje na coś zupełnie innego, niż mówi rzecznik PiS, Beata Mazurek. Pogłoski o złym stanie zdrowia wzmogły się po tym, jak jeden z tabloidów ujawnił zdjęcia na których widać jak Jarosław Kaczyński ma bladą cerę, jest wychudzony i wyraźnie cierpi. 
Jednak według naszych informacji sprawia zdrowia prezesa PiS zaktywizowała przede wszystkim wewnętrzne konflikty w tej partii. Śmiertelny pojedynek o władzę ma rozgrywać się między stronnictwem związanym z Mateuszem Morawieckim, Joachimem Brudzińskim a ludźmi Zbigniewa Ziobro. To z tego między innymi powodu  Ziobro ma być zdecydowanie mniej aktywny w mediach, koncentrując się na zbieraniu sił do walki o schedę po Kaczyńskim. Wynikiem tej wojny są między innymi roszady na mniej eksponowanych stanowiskach w spółkach skarbu państwa. 
Cezary Grzywacz