PiS zmienia program 500 Plus

Rząd szykuje rewolucję w programie 500 plus – informuje Fakt. Chodzi o rodziny zastępcze. Dzieci, które do nich trafią mają nie dostawać już 500, a 400 złotych. 100 złotych ma trafić na specjalne konto.

Ministerstwo Rodziny i Pracy chce, aby dzieci, które umieszczane są w rodzinach zastępczych dostawały tylko po 400 złotych, a nie jak dotąd – 500 złotych. Zabrane 100 złotych trafiać miałoby na specjalne konto, a zebrane na nim pieniądze wypłacane byłyby dziecku, kiedy stanie się ono pełnoletnie. Tabloid pisze, że propozycja resortu, dotknie około 46 tysięcy dzieci umieszczonych między innymi w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka. Z informacji gazety wynika, że zmiany zawarte będą w projekcie ustawy o pieczy zastępczej, który zakłada, że dodatek wychowawczy wypłacany będzie na nowych zasadach.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

„Rodzina 500 plus” – sztandarowy program obecnego rządu, zakłada pomoc finansową w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, niezależnie od dochodu. Osoby, które spełniają kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 lub 1200 zł w przypadku wychowywania dziecka niepełnosprawnego, otrzymują również pomoc na pierwsze lub jedyne dziecko.

Źródło: Fakt