Centralny Port Komunikacyjny nie podoba się Polakom, Warszawiacy nie chcą słyszeć o zamknięciu Chopina. Jak donosi portal Money.pl rząd PiS ma problem.

Wg portalu Warszawiacy negatywnie oceniają pomysł budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak wynika z sondażu wykonanego dla money.pl, CPK nie podoba się 64 proc. mieszkańców stolicy. I właśnie dlatego liczba obrońców lotniska wśród polityków w ostatnich dniach urosła.

Centralny Port Komunikacyjny to pomysł Prawa i Sprawiedliwości na rozbudowę polskiego nieba. Zgodnie z planami port będzie kosztował nawet 30 mld zł – to cena lotnisko, szybkie drogi dojazdowe, błyskawiczna kolej. Perspektywa budowy? Najbliższa dekada. Przeciwni są mieszkańcy Baranowa, którzy będą musieli oddać swoje gospodarstwa na potrzeby budowy. Jak wynika z badań dla money.pl, krytyków pomysłu jest naprawdę sporo. Pomysł nie podoba się mieszkańcom województwa mazowieckiego i warszawiakom.

Ani Polacy, ani Mazowszanie, ani warszawiacy nie akceptują zmian. Jeżeli którakolwiek z partii chce wygrać w stolicy i regionie, musi zapewniać o przyszłości dotychczasowego układu. Bo innego Polacy na razie nie chcą. Prawo i Sprawiedliwość będzie musiało ich przekonać.

Jak wynika z badania na ogólnopolskim panelu Ariadna 43 proc. Polaków negatywnie ocenia największą inwestycję rządu. Pozytywne zdanie ma z kolei 36 proc. badanych. Reszta odpowiada, że jeszcze nie ma zdania.

Jeżeli jednak zawęzimy obszar badań tylko do Mazowsza i Warszawy to liczba krytyków rośnie. W województwie źle o pomyśle wypowiada się już 57 proc. badanych. Popierający pomysł stanowią 29 proc. badanych.

W Warszawie negatywne opinie o CPK ma 64 proc. badanych. Tylko co czwarty Warszawiak popiera pomysł Prawa i Sprawiedliwości. Reszta, czyli 11 proc., nie ma zdania. Pod względem CPK mieszkańcy stolicy w większości są pewni swojego stanowiska.

I jednocześnie – większość badanych nie chce nawet słyszeć o pomyśle wyłączenia ruchu pasażerskiego z lotniska im. Chopina. W skali kraju „nie” dla zmian na Okęciu deklaruje 56 proc. Ograniczenie ruchu lotniczego w Warszawie tylko do samolotów wojskowych popiera co czwarty badany.

badanie przeprowadzono na panelu Ariadna w dniach od 24 do 29 maja 2018 roku. W badaniu zostało wykorzystane trzy próby: 1. Ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż, 2. Mieszkańców Warszawy od 18 lat wzwyż i 3. Mieszkańców województwa mazowieckiego od 18 lat wzwyż. Wszystkie próby uwzględniały reprezentację płci i wieku. W każdym z badań wzięła udział reprezentatywna grupa ponad 1 tys. osób.

Źródło: Money.pl

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
CECH48JarosławMarianUwe Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marian
Gość
Marian

Katastrofa jak lotnisko w Radomiu, tylko na 50 razy większą skalę

CECH48
Gość
CECH48

SŁOWA POLAKÓW SIĘNIE LICZĄ

Uwe
Gość
Uwe

Ciemnota polska jest przeciwko rozwojowi kraju , powstanie wielkiego portu komunikacyjnego jest wielką szansą rozwoju kraju . Kiedy Adolf zaczął rozbudowę kraju też miał wielu przeciwników – a skutki były przeciwne , wciągu kilku lat stworzył potęgę.
CPK jest największą szansą dla przyszłych pokoleń, należy poświęcić jednostki – aby następcy , którzy przyjdą po nas mieli lepiej i coś znaczyli w Europie. Tylko nauka, nowe technologie i duże inwestycje zapewnią przyszłość naszym następcom!! , tylko ciemnogród postkomunistyczny jest przeciwko !!!

Marian
Gość
Marian

Ciemnota to jest właśnie łykanie rządowej propagandy

Jarosław
Gość
Jarosław

Chodzi chyba o to by było coś wielkiego nazwane imieniem L.K. bez liczenia się z kosztami.