Andrzej Duda rozdał dwa miliony złotych swoim urzędnikom. To smutny rekord

Prezydent Andrzej Duda przyznał swoim pracownikom 2 miliony złotych nagród – ustaliło RMF FM. To większa kwota niż przed rokiem, kiedy na nagrody przeznaczono 1 mln 700 tysięcy. Jednocześnie kancelaria zapewnia, że sam prezydent nie otrzymał żadnej premii.

Największą nagrodę otrzymał Krzysztof Szczerski – 41 tysięcy złotych. Drugi na liście jest Paweł Mucha, który odebrał 38 tysięcy złotych, zaś trzeci na liście – Wojciech Kolarski – prawie 33 tysiące złotych. W zeszłym roku pracownicy Kancelarii Prezydenta otrzymali 1 milion 700 tysięcy złotych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Poza świadczeniami wynikającymi z ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, Panu Prezydentowi nie zostały wypłacone inne składniki wynagrodzenia. W styczniu 2017 wzrosło wynagrodzenie prezydenta w związku ze zmianą kwoty bazowej, od której nalicza się uposażenie głowy państwa” – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

A średnia pensja krajowa to 4635 złotych…

Źródło: RMF FM