Tragedia w katowickich Panewnikach. Jak donosi Gazeta Wyborcza w jednym z mieszkań znaleziono ciała 55-letniej kobiety oraz jej 31-letniej córki cierpiącej na porażenie mózgowe. Kobieta otruła chorą córkę, po czym się powiesiła. Z listu pożegnalnego wynika, że nie radziła sobie finansowo.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w bloku przy ulicy Szafirowej w Katowicach. Jego lokatorzy zawiadomili straż pożarną, że na klatce schodowej bardzo śmierdzi. Przybyli strażacy stwierdzili, że fetor wydobywa się z jednego z mieszkań, ale w środku nikt nie reagował na dźwięk dzwonka. Strażacy weszli do mieszkania przez okno. W środku natknęli się na leżące na podłodze ciało cierpiącej na porażenie mózgowe 31-letniej Magdaleny W., a w łazience wiszącą Bożenę W., jej matkę. Obie kobiety nie żyły.

W trakcie oględzin śledczy znaleźli napisany przez 55-latkę list pożegnalny. Według naszych informacji kobieta wyjaśniła w nim, że popełnia samobójstwo, bo znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i nie jest w stanie spłacić swoich długów. 55-latka utrzymywała się z zasiłku pielęgnacyjnego, który otrzymywała na niepełnosprawną córkę, a cierpiąca na porażenie mózgowe 31-latka miała rentę. Z relacji sąsiadów wynika, że Bożena W. była względem córki niezwykle opiekuńcza i zżyta z nią emocjonalnie.

Śledczy stwierdzili, że ciało 55-latki znajduje się w fazie o wiele większego rozkładu niż zwłoki jej córki, a to oznacza, że 31-latka zmarła dużo później niż matka. 55-latka popełniła samobójstwo półtora tygodnia przed znalezieniem ciała. Niepełnosprawna 31-latka zaledwie dzień lub dwa przed wejściem strażaków do mieszkania, a jej agonia była przedłużona.

Śledczy podejrzewają, że matka podała niepełnosprawnej córce jakieś silne leki, po czym myśląc, że ta już nie żyje, sama popełniła samobójstwo. Dawka leków musiała być jednak niewystarczająca, aby wywołać natychmiastowy zgon i mająca problemy z poruszaniem chora na porażenie mózgowe kobieta wybudziła się, po czym umierała przez wiele dni. Magdalena W. nie poruszała się samodzielnie.

Prokuratura zleciła badania toksykologiczne i histopatologiczne 31-latki. Śledczy liczą, że biegłym uda się ustalić, jaki środek podano niepełnosprawnej kobiecie.

Czy tragedii można było uniknąć? Może gdyby przyznano rodzicom osób niepełnosprawnych dodatkowe 500 złotych obie kobiety by żyły.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
GOSKASmutnaBodziaAnnaJarosław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarosław
Gość
Jarosław

Propaganda+. A gdzie elementarna pomoc dla najsłabszych? Pani Sz. katoliczka? Czy aby nie profanuje zasad wiary? Może powie prawdę, czy były sygnały dźwiękowe czy nie (może sama je kazała wyłączyć), a nie używa krętactw, krzywdząc niewinną osobę. Lekką ręką 500 mln dla Hrabiów (za nic) od „tabletowego” kandydata na premiera albo 13 mln dla kumpli Sz. za publikowanie bzdur o sędziach. Kilkadziesiąt miliardów chyba tylko na to, by imię Lecha K. zawisło nad największym w Europie portem lotniczym? Nie wystarczy już Wawel. Musi zaistnieć wszędzie tak jak kiedyś wódz proletariatu. Czy to nie jest objaw jakiejś choroby? Nie tylko nogi?… Czytaj więcej »

Żołnierz
Gość
Żołnierz

To zwycięstwo rządu Morawieckiego. 500 „-„, Pięćset minus. Rząd zbrodniarzy!

Anna
Gość
Anna

i co dojna zmiano……..rodzić dalej nie pełnosprawne dzieci za 4 tys.a potem przymierać głodem………………….może to pięćset minus uratowało by niejedną rodzinę……….mam nadzieję,że ten nierząd nie potrwa już za długo……………………

Aaka
Gość
Aaka

Mikołaj Wróbelek. Do n-tej potęgi poparcie dla tego co napisałeś.

Marek
Gość
Marek

Nie można wykluczyć że takich przypadków będzie więcej.

Barbara
Gość
Barbara

Ja wiem, że te 500+ jest bardzo potrzebne tym ludziom ale akurat tej rodzinie to pewnie by wiele nie pomogło, To długi komornicze i nie tylko z zadawnionych lat, kiedy kobiety nie miały środków do życia sama jestem w podobnej matni długów to wiem jak to jest, to sądy powinny respektować prawo i jeżeli jest coś takiego jak przedawnienie długów to nie powinien wydawać nakazu zapłaty, przecież wiadomo, że biednych ludzi nie stać na adwokata a zwykły człowiek nie zna się na prawie. Moja wypowiedź może komuś się nie podobać ale prawda jest taka długi biednych ludzi nie powstają z… Czytaj więcej »

Bodzia
Gość
Bodzia

Gdyby te 500+ta pani dostała w 2015r to nie miałaby by pewnie tych długów.DOJNA ZMIANA TO MAFIA I KOMUNISCI I ICH RESORTOWE BACHORY misiewicze

Smutna
Gość
Smutna

Niepełnosprawnych i chorych w Polsce jest bardzo wielu. Żaden chorować nie chciał Polska jest nieprzychylnym krajem, wcześniejsze rządy zapominamy o niepełnosprawnych, a oni nie upominali się o nic( gorszy sort) nowy rząd dał nadzieję na lepsze życie, ale dla nich okazało się inaczej to nadal gorszy sort! Panie Morawiecki przyjmiesz pan to na klatę? Bo takich samobójstw teraz będzie dużo więcej😌

GOSKA
Gość
GOSKA

Zaczynają się samobóje brawo dla dobrej zmiany,DLA KOGO?