“Wiadomości” TVP przemilczały informację, że na festiwalu w Opolu w konkursie Debiutów decyzją jury zwyciężył zespół Girls on Fire z piosenką “Siła kobiet”.

“Wiadomości” TVP 9 czerwca przygotowały dwa materiały o 55. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, jeden będący zapowiedzią kolejnego dnia festiwalu, a drugi był podsumowaniem piątku w amfiteatrze. Było też o koncercie debiutów. Podano informację, że w głosowaniu publiczności w konkursie Debiutów wygrały siostry Melosik z utworem “Batumi”.

Reklamy

Nie podano natomiast, że decyzją jurorów konkurs Debiutów wygrała formacja Girls on Fire i otrzymała Karolinkę oraz nagrodę im. Anny Jantar. Nagrodę im. Anny Jantar przyznało Jury w składzie: Łukasz Zagrobelny, Olga Bończyk, Katarzyna Żak oraz Rafał Poliwoda.

Gazeta Wyborcza pisze, że powodów należy doszukiwać się w wydarzeniach sprzed startu festiwalu w Opolu. W sprawie udziału zespołu Girls on Fire w konkursie interweniowała nawet posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka. Polityk miała problem m.in. z tym, że piosenka “Siła kobiet” została uznana za nieoficjalny hymn Czarnych Marszów, żądała wykluczenia zespołu.

Apel posłanki nie przeszedł bez echa.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Twitter, Faceboo

Poprzedni artykułMasowa niechęć do PiS. Dlaczego pan kłamie, panie Morawiecki
Następny artykułTa partia się kończy? Pustki na spotkaniach.